Hlavní navigace

Superpočítače IBM jsou podle zprávy energeticky nejúčinnější na světě

[Tisková zpráva] IBM dominuje žebříčku Green500; 90 procent z dvaceti energeticky nejúčinnějších superpočítačů je od IBM, mezi stovkou nejefektivnějších je od IBM dokonce 57 procent počítačů

Sdílet

Armonk, New York – 13. července 2009: Z nově zveřejněného žebříčku Supercomputing Green500 List vyplývá, že superpočítače IBM (NYSE: IBM), které jsou považovány za nejvýkonnější na světě, jsou zároveň i energeticky nejefektivnější. Žebříček uvedla organizace Green500.org.

Energetická účinnost – včetně výkonu na watt pro výpočetně nejnáročnější pracovní úlohy – je při vývoji systémů IBM klíčovou konstrukční zásadou. IBM nabízí nejširší řadu obecně využitelných superpočítačů zastoupených v žebříčku Green500 List včetně superpočítačů Blue Gene, serverů Power, iDataPlex, BladeCenter a hybridních clusterů.

Z žebříčku vyplývá, že 18 z 20 energeticky nejúčinnějších superpočítačů světa je postaveno na vysoce výkonné počítačové technologii IBM. Žebříček zahrnuje superpočítače z celého světa, které jsou využívány pro nejrůznější aplikace jako je astronomie, předpovídání klimatu a farmaceutický výzkum. Ve stovce nejefektivnějších superpočítačů IBM zaujímá celkem 57 pozic.

Žebříček Green500 publikuje Green500.org. Poskytuje hodnocení energeticky nejúčinnějších superpočítačů světa a slouží jako doplňkový přehled k seznamu TOP500 nejvýkonnějších superpočítačů, který minulý měsíc zveřejnil web Top500.org.

Další informace o žebříčku Green500 List najdete na webu http://www.gre­en500.org.

Další informace o žebříčku TOP500 List najdete na webu http://www.top500­.org.

Další informace o společnosti IBM a řešeních HPC: www.ibm.com/de­epcomputing.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).