Hlavní navigace

SuSE CR naděluje českým školám a knihovnám

[Tisková zpráva]

Sdílet

SuSE CR naděluje českým školám a knihovnám

Dar českým středním školám

Praha, 19. prosince 2001 – Společnost SuSE CR přichází s plánem bezplatně poskytnout vybraným pěti stům českých středních škol produkt SuSE Linux 7.2 CZ, který v roce 2001 patřil mezi nejprodávanější produkty SuSE CR. Jedná se o plnou verzi na osmi CD včetně české tištěné dokumentace a zdrojového kódu.

„Našim záměrem je nabídnout školám možnost výběru“, říká jednatel společnosti SuSE CR Richard Jelínek. „Obáváme se totiž, že v rámci projektu zavádění Internetu do škol budeme svědky plošné monopolizace českého školství produkty společnosti Microsoft.“

„Náš dar by měl přispět k tomu, aby si představitelé škol uvědomili, že existují i jiná, z mnoha hledisek lepší řešení. Naš produkt, který je označován za světovou špičku v oblasti Linuxu, přináší stabilitu, nízkou cenu a bezkonkurenční licenční podmínky.“

Díky licenční politice společnosti SuSE mají školy možnost s jediným balením produktu SuSE Linux nainstalovat libovolný počet počítačů bez ohledu na to, jedná-li se o pracovní stanice či servery. Při aktualizaci zůstávají podmínky stejné.

Vybrané školy zásilky obdrží na přelomu měsíce prosince a ledna.

SuSE Linux v nabídce Městské knihovny v Praze

Společnost SuSE CR připravila ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze zvláštní vánoční nabídku. V síti poboček pražské knihovny si lze od měsíce prosince zapůjčit produkt SuSE Linux 7.2 CZ jako jakoukoli jinou knihovní jednotku. Jediným požadavkem je platný průkaz Městské knihovny v Praze.

V ústřední knihovně na Mariánském náměstí je deponováno dvacet exemplářů, v pobočkách na Břevnově, Opatově a Lužinách pak po deseti exemplářích. Všechny pobočku umožňují on-line rezervace na adrese http://www.mlp.cz.

O produktu SuSE Linux

SuSE Linux je univerzální produkt určený jak IT profesionálům tak domácím uživatelům. Díky své flexibilitě umožňuje vytvářet téměř neomezenou paletu řešení, internetovými a intranetovými servery počínaje, přes kancelářské servery komunikující SMB protokolem, nízkonákladové clustery až po výkonné multimediální pracovní stanice s grafickým prostředím.

O společnosti SuSE CR

SuSE CR, s.r.o je českou pobočkou německé společnosti SuSE Linux AG, která je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních firem působících v oblasti operačního systému Linux.

Kromě univerzálního produktu SuSE Linux určeného široké odborné veřejnosti a domácím uživatelům, nabízí SuSE CR řadu produktů určených pro podnikovou sféru, sektor služeb a obchodu i státní instituce. Pro své klienty a partnery zajišťuje společnost SuSE CR realizaci odborných služeb včetně podpory, poradenství, školení, implementace i správy systémů.

Kontakt na tiskové oddělení

Radim Gelner
E-Mail: press@suse.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).