Hlavní navigace

Novell oznamuje dostupnost systémů SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11 v rámci Amazon Web Services

[Tisková zpráva] Neplaťte zbytečně více než musíte – s AWS a SUSE Linux Enterprise Serverem stlačíte náklady na minimum

Sdílet

Praha, Česká republika – 26. října 2010 – Společnost Novell oznámila, že služba Amazon Web Services (AWS) začala nabízet instance typu On Demand, Reserved a Spot se systémem SUSE Linux Enterprise Server. Služba Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server je okamžitě k dispozici ve všech regionech a zónách dostupnosti. Mezi podporované instance patří také nedávno oznámené instance typu Micro. Uživatelé po celém světě mohou nyní podle potřeby využívat přístup k podnikovému Linuxu s většinou certifikovaných aplikací. To vše navíc za nejnižšími náklady na vlastnictví v historii.

Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server 10 a 11 od společnosti Novell je osvědčená platforma pro vývojové, testovací a produkční úlohy. Novell a AWS společně poskytují firmám, vývojářům a nezávislým výrobcům softwaru všech velikostí jednoduchou možnost nákupu kvalitních služeb. Uživatelé si tento produkt mohou koupit přímo na Amazon EC2, aniž by museli kupovat od Novellu samostatné předplatné operačního systému.

Každá instance služby Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server zahrnuje údržbu, která automaticky instaluje nové bezpečnostní záplaty, opravy chyb i nové vlastnosti a zaručuje špičkový výkon. Zákazníci mají navíc možnost koupit si prioritní podporu operačního systému přímo od Novellu. Podporu k problémům souvisejícím s infrastrukturou bude zákazníkům poskytovat přímo AWS.

SUSE Linux Enterprise Server v rámci služby Amazon EC2 nabízí levný, průběžně hrazený model bez dlouhodobých závazků a minimálních poplatků. Cena standardní malé instance On Demand systému SUSE Linux Enterprise Server v infrastruktuře Amazon EC2 je 0,115 dolaru na hodinu a lze ji škálovat až na instanci High Memory 4X-Large On Demand za 2,10 dolaru na hodinu. Pro další informace o cenách spolu s možností začít využívat Amazon EC2 se systémem SUSE Linux Enterprise Server navštivte http://aws.ama­zon.com/suse/.

Nedávno vydaná sada nástrojů SUSE Appliance Toolkit 1.1 obsahuje rovněž podporu pro vytváření instalačních snímků pro Amazon EC2 (AMI). SUSE Studio, nejúspěšnější nástroj pro vytváření webových zařízení s více než 85 000 registrovanými uživateli, nabídne podporu vytváření snímků pro Amazon EC2 později v roce 2010.

Další informace o programu SUSE Cloud, který umožňuje provozovatelům cloudových služeb snadno nabízet plně podporovanou, průběžně hrazenou verzi systému SUSE Linux Enterprise Server v cloudu, najdete na webu www.novell.com/suse-cloud-program.

O společnosti Novell
Společnost Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infrastrukturní software pro otevřené podnikové systémy. Je lídrem v oblasti celopodnikových operačních systémů založených na Linuxu a open source softwaru a také v oblasti zabezpečení a správy systémů nezbytné pro provoz smíšených prostředí IT. Pomáháme našim zákazníkům minimalizovat náklady, komplikace a rizika a umožňujeme jim soustředit se na inovace a růst. Další informace najdete na webu www.novell.com.

Další informace získáte v Centru podpory zákazníků společnosti Novell (NCCC) v ČR na tel. +420 283 007 311 nebo na českých webových stránkách www.novell.cz. Informace pro novináře jsou v originále k dispozici na adrese www.novell.com/pres­sroom.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).