Hlavní navigace

Svátek webových vývojářů poprvé v Česku

[Tisková zpráva] Praha, 27. srpna 2008 - Ode dneška se mohou weboví vývojáři na stránkách Google registrovat na Google Developer Day, který proběhne v pátek 24. října v Praze. Akce nabídne informace o produktech a nástrojích (nejen) Google a současně umožní setkání českých vývojářů se svými kolegy. Česká metropole se stane v tomto roce již třináctým městem hostícím přednášky, diskuze a vývojařské dílny na téma rozvoje webu.

Sdílet

Témata Google Developer Day zdůrazní, kam se web posunul vpřed v podpoře open source vývojářských nástrojů a produktů:

  • snadnější vývoj webových stránek a aplikací s nástroji jako App Engine, Google Web Toolkit a API jednotlivých produktů,
  • lepší uživatelská zkušenost díky produktům jako Google Gears, které pomáhají zvýšit funkcionalitu webu pro uživatele,
  • rozvoj sociálních sítí s pomocí produktů Google jako například OpenSocial.

Během dne budou mít účastníci možnost poslechnout si „přednášky" vývojářů a produktových specialistů Google. Součástí programu jsou i praktické vývojářské workshopy. Některé semináře proběhnou v angličtině a nebudou tlumočeny.

Další informace a registrační formulář jsou k dispozici na stránce pražského Google Developer Day: http://code.go­ogle.com/intl/cs/e­vents/developer­day/2008/home­.html .

O společnosti Google Inc.
Inovativní vyhledávací technologie společnosti Google umožňují každodenní přístup k informacím milionům lidí po celém světě. Google založili v roce 1998 Larry Page a Sergey Brin, dva studenti univerzity ve Stanfordu, a dnes má přední postavení na všech hlavních globálních trzích. Model cílené reklamy, který Google nabízí svým zákazníkům, poskytuje firmám všech velikostí měřitelné výsledky a zároveň rozšiřuje možnosti internetu pro samotné uživatele. Centrála společnosti Google se nachází v americkém Silicon Valley, jednotlivé pobočky pak na různých místech Ameriky, Evropy a Asie. Více informací najdete vždy na www.google.com.