Hlavní navigace

Svět plný války, vody a nebezpečí

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 25. září se od 20.15 mohou diváci Prima Cool těšit na příběh lásky za druhé světové války s názvem Mandolína kapitána Corelliho. V roce 1941 obsadí pobřeží Řecka italská armáda. Kapitán Antonio Corelli bere okupaci jednoho řeckého ostrova jako dovolenou, snaží se, aby vše proběhlo v klidu, a získá si tak přes původní nenávist důvěru místních obyvatel. Vztah s dívkou Pelagiou (Penelope Cruzová) přeroste ve vášnivou lásku. Válka se však zamilovanému páru naléhavě připomíná. Milenci se musí rozhodnout – mají být loajální k své vlasti, nebo svým citům? Film vznikl na základě přepisu úspěšného románu Louise De Berriéres.

Doba čtení: 1 minuta

Ve 22.40 diváky čeká bujarý humor dalšího dílu ze série teenegarských komedií Prci, prci, prcičky, tentokrát díl číslo 5 s podtitulem Nahá míle. Hlavní postavou je tentokrát Adam Stifler, bratranec nám již známých Steva a Matta, který je stejná nula, jako jeho příbuzní. Tlak vrstevníků donutí Adama přemýšlet o životě, a tak si vyprosí, aby mohl pomáhat na koleji, a dostat se tak blíž k jakýmkoli dívkám. Nečekané eskapády, trapasy a průšvihy všeho druhu na sebe samozřejmě nenechají dlouho čekat.

NEDĚLE – Neděle od 20.15 bude patřit hvězdně obsazenému velkofilmu odehrávajícímu se v postkatastrofické budoucnosti s názvem Vodní svět. Celý svět je po roztátí ledovců zalit vodou, lidstvo přežívá jen na umělých plovoucích atolech. Samotářský mutant (Kevin Costner), který se umí dokonale přizpůsobit prostředí, se seznámí s ženou a její malou dcerkou, která je pokryta zvláštními vytetovanými znaky. Ty údajně vedou k suché zemi. A právě to je důvodem, proč je pronásleduje banda pirátů, vedená krvežíznivým vůdcem Deaconem (Dennis Hopper). Katastrofický rozměr snímku není v reálném světě možný. Na naší zeměkouli není totiž tolik ledu, který by zaplavil takové množství pevniny.

Od 22.40 přijde na řadu pokračování kultovního thrilleru Stopař 2: Čekal jsem. Jima Halseye (C. Thomas Howell) stále pronásledují děsivé události, které se staly v době, kdy se setkal se jistým stopařem. Vrací se proto zpět, aby se s démony vyrovnal a mohl normálně žít. Se svou dívkou Maggie (Kari Wuhrer) cestuje do západního Texasu, kde celá noční můra před časem začala. Jenomže se setkávají s psychopatickým stopařem Jackem (Jake Busey) a klidná vyjížďka se najednou mění v děsivou honbu za přežitím. Scénárista filmu Eric Red prohlásil, že ho k napsání scénáře inspirovala písnička od skupiny The Doors „Riders on the Storm“.