Hlavní navigace

Světluška hledá mladé talenty mezi nevidomými

[Tisková zpráva] Gabriela Demeterová, patronka festivalu a Aneta Langerová, patronka projektu Světluška Vás srdečně zvou na 3. ročník hudebního festivalu Bílé hole 2006 pro zrakově postižené děti z celé ČR. Festival je jedinečnou příležitostí, jak objevit nevidomé děti s hudebním nadáním a podpořit je ze sbírky Světluška stipendijním grantem na rozvoj jejich talentu nebo jim zakoupit kvalitní hudební nástroj.

Sdílet

Přijďte se podívat a podpořit se Světluškou mladé talenty mezi nevidomými.

Gabriela Demeterová a Aneta Langerová společně předají ceny těm nejtalentovanějším dětem již tento pátek. Diváci se mohou těšit také na vystoupení naší přední houslové virtuózky Gabriely Demeterové.

Kdy: 21. dubna od 9:00 do 13:00
Kde: Palác Blaník, Václavské nám. 56, Praha 1
Vstupné: DOBROVOLNÉ (min. 50 Kč)

Festival Bílé hole 2006, který pořádá Nadační fond Českého rozhlasu ve spolupráci s Crossworld Červený bude zahájen ve čtvrtek 20.4.06 v 9:00 hodin v prostorách divadla Blaník v Praze.

Josef Rosen, herec divadla Minor a půvabná Alena Schutová, nevidomá studentka Konzervatoře J. Deyla uvedou přes 35 hudebních vystoupení ve třech kategoriích: sólisté, dua a hudební skupiny.

Hudebního festivalu se zúčastní děti ve věku od 6 do 18 let s těžkým zrakovým postižením (tj. nevidomí, se zbytky zraku a silně slabozrací). Své hudební umění předvedou před odbornou porotou, které předsedá patronka 3. ročníku festivalu Gabriela Demeterová. Dalšími členy odborné poroty jsou: Martin Vítek – nevidomý učitel hudby, Tadeáš Messany – člen souboru SOČR, Filip Gondolán – jazzový zpěvák a pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka a Mario Illeš – jazzový houslista a pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka.

V pátek 21.4. slavnostně vyhlásíme vítěze v jednotlivých kategoriích. Průvodcem druhého festivalového dne bude Aleš Juchelka. Děti předvedou divákům z řad veřejnosti svá vítězná vystoupení a převezmou hodnotné ceny. Závěr programu již tradičně patří vystoupení patrona festivalu.

Hudební festival Bílé hole se pro Světlušku stal unikátní příležitostí k objevení nadaných zrakově postižených dětí a k rozvoji jejich talentu formou zvláštního stipendia. Pro děti je obrovským povzbuzením a motivací možnost vystoupit před veřejností a samozřejmě také osobní setkání se špičkovými houslovými virtuózy. V letošním roce se patronkou festivalu stala Gabriela Demeterová, v loňském roce zaštítil festival Pavel Šporcl.

V roce 2005 si cenu za nejvýraznější talent odnesla energická, od narození nevidomá Ráchelka Skleničková. Díky podpoře Světlušky může studovat na hudebním gymnáziu Jana Nerudy společně se zdravými dětmi, má osobního asistenta a „mluvící počítač“. Zvláštní cenu poroty získali mimořádně nadaní Roberto Lombino a Sára Kiliášová.