Hlavní navigace

Světový pohár družstev

[Tisková zpráva] Trio Tomáš Berdych, Jan Hájek a Lukáš Dlouhý bojuje v Düsseldorfu se Španělskem v úvodním utkání Světového poháru družstev.

Sdílet

Praha 17. května 2010 – Světový pohár družstev se každoročně koná již od roku 1978 a je považován za druhou nejprestižnější týmovou soutěž po Davis Cupu. Československý tým uspěl v minulosti ve finále v roce 1981 s Austrálií a v roce 1987 se Spojenými státy. Letos se na úvod naši tenisté utkají se Španělskem, které nehraje v nejsilnější sestavě a do Německa přijelo s Nicolasem Almagrem, Danielem Gimeno-Traverem a Marcem Lopezem. Dalším soupeřem našich tenistů v červené skupině poté bude tým USA v sestavě Sam Querrey, John Isner a dubloví specialisté Bob a Mike Bryanovi. Australany, posledního soupeře ve skupině, povede bývalý první hráč světa Lleyton Hewitt a jeho partnery jsou Peter Luczak a Paul Hanley.

Český tým bude spoléhat především na 16. tenistu žebříčku ATP Tomáše Berdycha. Pro čtyřhru je připraven specialista Lukáš Dlouhý. Třetím do týmu je aktuálně 85. hráč světa Jan Hájek. Turnaj s dotací 1 350 000 Eur sledujte v přímých přenosech na NOVA Sport.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).