Hlavní navigace

Sybase IQ získal významné ocenění v prestižním nezávislém průzkumu Gartner

[Tisková zpráva] PRAHA, 4. prosince 2007 - Sybase IQ se v rámci nezávislého celosvětového průzkumu databázových systémů pro datové sklady (Business Inteligence) umístil nejvýše v segmentu ´Vizionáři´. Průzkum nazvaný „Magic Quadrant“ každoročně připravuje společnost Gartner Inc., která působí celosvětově v oblasti zpracovávání výzkumů a analýz z oboru IT.

Sdílet

Sybase IQ je díky inovativní architektuře ukládání dat a jejich indexace schopen mnohonásobně zkrátit dobu potřebnou k dosažení výsledků v náročných aplikacích typu analýza rizik stejně jako u pokročilých reportů např. v oblasti financí. Umístění v segmentu ´Vizionáři´ považujeme za potvrzení stále významnější pozice, kterou toto datové úložiště nové generace hraje v analytických systémech pro kritické a náročné úlohy,“ řekl Dr. Raj Nathan, ředitel marketingu společnosti Sybase.

Sybase IQ představuje vysoce optimalizovaný analytický server, který je schopen zvládat nejnáročnější požadavky kladené na ukládání dat a jejich následnou prezentaci. Dokáže až stonásobně zkrátit dobu odpovědí. Společnostem pracujícím s rozsáhlými datovými úložišti poskytuje svými kompresními kvalitami významné úspory v nákladech na hardware a energii.

V rámci nedávno realizovaného nezávislého srovnávacího testu, který proběhl v celosvětovém měřítku, bylo posuzováno zpracování jednoho petabytu (1000 TB) nestrukturovaných dat. Komprese dat Sybase IQ činila 85 procent, což znamená významnou úsporu datového prostoru, která se velmi pozitivně projevuje i na celkově nižší energetické náročnosti po dobu životnosti datového úložiště (více na: http://www.sy­base.com/deta­il?id=1054011).

Sybase IQ dosahuje těchto výsledků díky architektuře, která v sobě slučuje datovou strukturu na bázi sloupců s patentovanou indexací a škálovatelnou architekturou. Sybase IQ je kompatibilní se všemi běžně používanými hardwarovými platformami a předními analytickými aplikacemi. Nabízí mimořádně vysoký výkon, a to za výrazně nižší cenu než systémy založené na klasických relačních databázích. Sybase IQ rovněž snižuje požadavky jak na diskový prostor, tak i na fyzický výkon serveru v porovnání s tradičními databázovými systémy. Tento analytický server byl testován na biliónech klasicky uložených dat a v kategoriích 1 terabyte a 300 gigabytů je držitelem rekordu pro TPC-H cena/výkon.

Sybase IQ používá téměř 1000 organizací na celém světě, včetně více než 200 významných finančních institucí. Mezi zákazníky patří přední globální organizace např. Letiště Praha, ČSOB pojišťovna, Evropská Cestovní pojišťovna, Penzijní fond České pojišťovny, Metropolitan Health Group, Superpharm, Wangfujing Department Store, Alvion Technologies, Pick ‘n Pay, S&H Solution, Taiwan Lottery, Korea Customs Service, LoanPerformance, IXIS Bank, Statistics Canada, Telstra, comScore, Allianz, China Telcom, Shopzilla, Nielsen Media Research, a další.

Podrobnější informace o Sybase IQ naleznete na: www.sybase.com/bi. Zpráva Gartner Data Warehouse DBMS Magic Quadrant pro rok 2007 je k nahlédnutí na stránkách: www.sybase.com/2007Gar­tnerDWMQ.