Hlavní navigace

Sybase na trh uvedl PowerDesigner 12.0

[Tisková zpráva] Nová verze umožňuje obchodním společnostem vizualizovat, snadno analyzovat a pracovat s daty, procesy a metadaty aplikací.

Sdílet

Praha – 20. února 2006 – Společnost Sybase oznámila uvedení nové verze produktu PowerDesigner 12.0, všestranného nástroje pro modelování a design (navrhování), určeného pro společnosti, které potřebují rychle, cenově efektivně a konzistentně vytvořit nebo přepracovat své obchodní aplikace.

Společnost Gartner označila PowerDesigner od společnosti Sybase za světovou jedničku na trhu CASE nástrojů pro vývoj databází v roce 2004, a to na základě obratu z prodeje nových licencí. Tento obrat dosáhl 33,7 procentního podílu na celkovém objemu trhu.

V nové verzi umožňuje PowerDesigner 12.0 snadnější vizualizaci, analýzu a práci s daty, procesy a metadaty aplikací pomocí funkcí, mezi které patří například jedinečné technologie pro mapování a integraci metadat v rámci podnikové architektury, bezkonkurenční přizpůsobivost při dosahování kompatibility se standardy společnosti nebo s normami, a také výkonnější generátor zpráv.

„V minulosti byly modelovací nástroje pro datové architekty, vývojáře a obchodní analytiky nakupovány odděleně s malým ohledem na integraci a sdílení. Organizace ale stále více vyžadují lépe integrované řešení, které umožní každému, kdo je zapojen do modelovaní různých aspektů firemní architektury, pracovat ve sdíleném prostředí. A dodavatelé na tento požadavek reagují.“ Gartner, „Trends in Modeling and Metadata Management, 2006“, Michael J. Blechar, prosinec 2005

„Díky našim integrovaným funkcím, mohou uživatelé Sybase PowerDesigner propojit všechna metadata a optimalizovat tak souhru obchodu a informačních technologií. Jak se programy vyvíjejí do komplexnějších aplikačních platforem, stává se tato schopnost navrhování a analýzy nutným požadavkem,“ řekl Dimitri Volkmann, celosvětový ředitel pro produktové řady skupiny Sybase InformationTechno­logy Solutions Group. „Jako nástroj pro podnikové modelování dovoluje PowerDesigner obchodním a technickým profesionálům rozplánovat závislosti mezi obchodním a technickým vývojem. Tím umožňuje rychlejší, lépe odhadnutelné a přesnější reakce na ekonomické změny.“

Nové funkce a výhody aplikace PowerDesigner 12.0
PowerDesigner 12.0 zahrnuje mnoho nových funkcí, které umožňují lepší optimalizaci obchodu a technickou dokonalost.

  • Zdokonalená integrace datového a procesního modelovaní využívá více synergii mezi obchodním popisem aplikace a jeho implementací v rámci informačního systému.
  • PowerDesigner 12.0 automaticky vede k uplatňování standardů a ověřených postupů, které zaručují kompatibilitu systému jakožto celku.
  • PowerDesigner 12.0 lze plně uzpůsobit firemní architektuře a vyhovět tak různým obchodním či zákaznickým požadavkům.
  • Rozšířené uživatelské rozhraní lze přizpůsobit tak, aby se usnadnila práce nového uživatele a neomezily se možnosti uživatelů pokročilých. Nové, přehledné uživatelské rozhraní pro mapování metadat usnadňuje komplexní transformace dat mezi databázovými zdroji, XML nebo objekty.
  • PowerDesigner 12.0 obsahuje výkonnější generátor výstupních sestav, včetně nových nástrojů pro jejich návrh a zdokonalení výstupů ve formátech RTF a HTML. ·Podpora nejnovějších standardů včetně UML 2.0, BPMN a nejnovějších verzí RDBMS. Rozšířené možnosti pro snazší a intuitivnější import existujících modelů ze starších nástrojů pro modelování.

Dostupnost
PowerDesigner 12.0 je v tuto chvíli již dostupný na české trhu a můžete jej zakoupit u společnosti Sybase nebo u obchodních partnerů.

O Sybase
Sybase Software, s.r.o. patří mezi přední dodavatele softwarové infrastruktury, aplikačního softwaru a IT služeb s celosvětovou působností. Zaměřuje se na správu a přenos informací z datových center až do míst jejich využití. Orientuje se na řešení zejména v oblastech Busi-ness Process Integration, Enterprise portály a další webová řešení, Mobile Computing a Bu-siness Inteligence.