Hlavní navigace

Sybase uzavřela akvizici Mobile 365

[Tisková zpráva] PRAHA, 5. října 2006 — Společnost Sybase, přední poskytovatel Enterprise infrastruktury, oznámila, že podepsala konečnou verzi smlouvy o akvizici Mobile 365, významné společnosti působící v oblasti Mobile Messaging a poskytování obsahu, a to formou plně hotovostní transakce. Kupní cena stanovená v této konečné verzi smlouvy činí 425 miliónů amerických dolarů a podléhá případné úpravě podle výše provozního kapitálu Mobile 365 ke konečnému termínu. S odhlédnutím od nabyté hotovosti se tato transakce oceňuje přibližně ve výši 400 miliónů dolarů. Předpokládá se, že se transakce uskuteční v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2006.

Sdílet

V průběhu svého fiskálního roku, který skončil 31. března 2006, dosáhla výše příjmů Mobile 365 přibližně 90 miliónů dolarů. Sybase předpokládá, že tato akvizice povede k nárůstu předběžných zisků v průběhu 12 měsíců po uzavření transakce.

„Tato akvizice rozšiřuje naši vizi Unwired Enterprise o přídavek dvou nových Enterprise kanálů – o společnosti působící v oblasti bezdrátových přenosů a o poskytovatele obsahu – čímž Sybase získá pozici předního poskytovatele mobilního Enterprise software a služeb na světě,“ řekl John Chen, předseda, výkonný ředitel a prezident Sybase.

„Předpokládá se, že do roku 2008 stoupne hodnota trhu Mobile Messaging pouze v samotných USA na 7,5 miliard dolarů. Přiblížení se tomuto trhu mobilních technologií, který v současné době vykazuje vpravdě explozivní růst, prostřednictvím společností zajišťujících přenos, představuje klíčové rozšíření naší strategie Unwired Enterprise. Mobile 365 přináší jedinčnou šíři a hloubku vztahů mezi subjekty zabývajícími se přenosem; disponuje rovněž největší platformou pro Mobile Messaging a poskytování obsahu, díky čemuž Sybase získá vedoucí místo mezi společnostmi zabývajícími se přenosem; její jméno se tímto krokem řadí mezi všeobecně známé obchodní značky a společnost sama se dostává mezi poskytovatele mobilního obsahu.“

„Díky přednímu postavení Sybase v oblasti Enterprise mobility je tato akvizice více než výhodná. S využitím technologie Mobile 365 může Sybase nyní doručovat libovolný typ mobilních zpráv nebo aplikací pro jakýkoliv handset – kdykoliv a kdekoliv,“ řekl Mike Daniels, výkonný předseda Mobile 365. „Jsme potěšeni, že můžeme Sybase poskytnout vskutku rozsáhlý přenosový kanál s propojením přibližně na 700 operátorů, na portfolio předních zákazníků v oblasti financí, médií a zábavy, a také nové příležitosti pro posílení jejích služeb AvantGo® a mFolio™, včetně možností analýzy dat, jež uspokojí poptávku našich zákazníků po robustnějších analytických prostředcích pro zpracování proudu bezdrátových dat.“

Po uzavření transakce bude společnost Mobile 365 nadále fungovat jako Sybase Mobile 365, tedy jako dceřinná společnost v plném vlastnictví. Tuto novou dceřinnou společnost bude řídit Marty Beard, senior vicepresident Sybase pro korporátní rozvoj a marketing, který bude jmenován prezidentem Sybase Mobile 365. „Ve spojení se jménem, které jsme již získali, s našimi produkty, sítě na úrovni operátorů a infrastruktury pro poskytování obsahu a aplikací povede akvizice Mobile 365 na rozšíření našeho působení mezi mobilními Enterprise zákazníky na celém světě, a to formou posílení našich současných přímých i nepřímých kanálů o rozsáhlý přenosový kanál a robustní platformu pro dodávání ASP produktů,“ řekl Marty Beard.