Hlavní navigace

Produkty Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Network Access Control 11.0 obdržely významná ocenění

[Tisková zpráva] Praha – 17. července 2008 - Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila, že její produkty Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Network Access Control 11.0 získaly prestižní ocenění „Common Criteria Evaluation Assurance Level 2“ a certifikaci „ALC_FLR.2 a AVA_MSU.1 (EAL2+)“.

Sdílet

Všeobecná evaluační kritéria informační technologické bezpečnosti (Information Technology Security Evaluation) představují důležitý celosvětový standard pro bezpečnostní produkty stejně tak jako jejich certifikace, které jsou uznávány v 24 zemích světa včetně České republiky. Certifikace znamená, že oba produkty byly podrobeny přísné analýze a testování a vyhovují standardům International Standards Organization.

„Tato certifikace potvrzuje schopnost Symantec Endpoint Protection 11.0 a Symantec Network Access Control 11.0 ochránit jakékoli organizace,“ sdělil Brad Kingsbury, viceprezident Symantec Corp.

Symantec Endpoint Protection kombinuje Symantec AntiVirus s pokročilou prevencí ochrany stolních počítačů, notebooků a serverů před malware. Poskytuje ochranu proti sofistikovaným útokům, jako jsou rootkity, spyware atd. které obcházejí tradiční bezpečnostní měřítka. Symantec Network Access Control kontroluje bezpečný vstup do podnikových sítí, zajišťuje politiku bezpečnosti koncových bodů a jednoduše se integruje do již existujících síťových infrastruktur.

Všeobecná kritéria pro Information Technology Security Evaluation (www.commoncri­teriaportal.or­g) byla odsouhlasena Národní bezpečnostní radou, Národním institutem pro standardy a technologie USA a certifikačními organizacemi dalších 24 zemí (USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Indie, Izrael, Itálie, Japonsko, Malajsie, Nizozemí, Norsko, Korejská republika, Singapur, Španělsko, Švédsko, Turecko a Velká Británie).