Hlavní navigace

Software Symantec Enterprise Vault 8.0 může snížit náklady na nestrukturované informace o více než 60 %

[Tisková zpráva] HAAG, Nizozemsko – Symantec Vision – 9. října 2008 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) v rámci své strategie Snížení rizika ohrožení informací ohlásila nejnovější verzi své špičkové platformy archivace e-mailu a obsahu, software Symantec Enterprise Vault 8.0. Software Enterprise Vault 8.0 pomůže organizacím snížit náklady na ukládání nestrukturovaných informací, jako jsou e-maily, rychlé zprávy a soubory, o více než 60 % díky vylepšeným funkcím deduplikace dat a elektronického dohledání a souvisejícím úsporám na výdajích za energii.

Sdílet

V průzkumu provedeném minulý měsíc společností Symantec se na čele seznamu nejpalčivějších problémů IT v oblasti správy nestrukturovaných informací objevily úspory nákladů na uložení a dohledání. Více než polovina z 202 dotazovaných manažerů IT uvedla, že snížení nákladů na úložiště e-mailů, rychlých zpráv a obsahu spolupráce, například souborů SharePoint, je pro jejich organizaci v současné době „důležité“ nebo „velmi důležité“. Méně než 15 % dotazovaných si bylo natolik jisto, že jejich organizace bude v případě potřeby schopna rychle dohledat veškeré podklady pro soudní jednání, že by na tuto její schopnost vsadilo svůj plat, což ukazuje zřetelné pochybnosti o připravenosti na případná soudní jednání.

„Software Enterprise Vault používá téměř 50 % společností ze seznamu Fortune 100. To svědčí o tom, že přední společnosti si stále více uvědomují, že nejlepším místem pro zabezpečení a správu nestrukturovaných informací je inteligentní archiv,“ řekl Francis deSouza, senior vice president, Information Risk Management, společnost Symantec. „Stejně jako databáze coby úložiště strukturovaných informací poskytuje software Enterprise Vault organizacím všech velikostí primární úroveň uložení nestrukturovaných informací a důvěru ve zvolené řešení.“

Software Enterprise Vault archivuje e-maily, rychlé zprávy a obsah spolupráce, jako jsou soubory SharePoint. Využívá přitom technologie optimalizace úložišť, klasifikace a uchování dat, které usnadňují vyhledání uloženého obsahu. V organizacích všech velikostí zjednodušuje archivaci tím, že snižuje náklady na uložení informací a automatizuje nákladné pracovní potupy související s elektronickým dohledáním. Nové funkce softwaru Enterprise Vault 8.0:

  • Pokročilé zmenšování objemu uložených dat – Software Enterprise Vault díky své optimalizované schopnosti ukládat jedinou instanci položky uchovává pouze jednu kopii každého e-mailu nebo souboru bez ohledu na počet jejich výskytů a původ. Software Enterprise Vault nabízí nejkomplexnější podporu platforem uchování obsahu, včetně prostředí Microsoft Exchange, SharePoint, Lotus Domino, souborových serverů, rychlých zpráv a dalších platforem.
  • Bezproblémový přístup koncových uživatelů k informacím – Software Enterprise Vault se stále častěji stává standardní aplikací zaměstnanců. Společnost Symantec proto bude pokračovat ve vývoji otevřené beta verze pro zařízení Blackberry a zařízení se systémem Windows Mobile, která umožní vyhledávání kdykoli a odkudkoli. Plná podpora mobilních zařízení bude k dispozici v první polovině roku 2009. Software Enterprise Vault umožní také snadný přístup online a offline k archivovaným položkám prostřednictvím rozhraní aplikací, jako jsou Outlook, Notes a Windows Explorer, takže uživatelé nepostřehnou žádný rozdíl mezi aktivními a archivovanými informacemi.
  • Intuitivní elektronické dohledání s asistovaným hodnocením – Uživatelé budou moci prostřednictvím nové funkce asistovaného hodnocení, která bude součástí softwaru Enterprise Vault Discovery Accelerator, analyzovat a filtrovat výsledky hledání. Několika klepnutími tlačítkem myši se rychle dostanou k požadovanému obsahu a tím se dále sníží náklady a rizika elektronického dohledání.
  • Jednodušší instalace a správa – Software Enterprise Vault nyní nabídne konfiguraci pomocí průvodce s výchozím nastavením založeným na doporučených postupech. Správci tak budou schopni zprovoznit software Enterprise Vault během několika minut. Správu dále zjednoduší řídicí panel Obvyklé úlohy, který umožní rychlý přístup k obvyklým úlohám a operacím v prostředí softwaru Enterprise Vault.

„Software Enterprise Vault 8.0 dává organizacím otevřenou a flexibilní platformu archivace pro efektivní uložení nestrukturovaných informací,“ řekl Brian Babineau, vedoucí analytik společnosti Enterprise Strategy Group. „Náš průzkum ukazuje, že organizace v následujících 4 letech archivují více než 200 exabajtů dat a proto potřebují flexibilní novátorskou platformu, jako je Enterprise Vault, která jim pomůže tyto informace efektivně uchovat, spravovat a uložit. Tento upgrade je dalším dokladem novátorské vůdčí pozice softwaru Enterprise Vault na trhu archivace a názorně ukazuje, proč by měl být považován za důležitou součást každé komplexní strategie snížení rizika ohrožení informací.“

Dostupnost na trhu
Software Symantec Enterprise Vault 8.0 má být k dispozici počátkem roku 2009 přímo od společnosti Symantec nebo prostřednictvím její celosvětové sítě autorizovaných prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů. Další informace jsou k dispozici na webu www.symantec.com/bu­siness/enterpri­se-vault.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).