Hlavní navigace

Symantec Next Generation Network Protection přinese lepší bezpečnost i správu a zvýší zisky poskytovatelům komunikačních služeb

[Tisková zpráva] Inovace v oblasti mobilní bezpečnosti umožní poskytovatelům komunikačních služeb zkvalitnit služby pro zákazníky a snížit provozní náklady

Sdílet

Praha – 12. listopadu 2010 – Symantec Corp. (NASDAQ: SYMC) představil novinku v oblasti bezpečnosti – Symantec Next Generation Network Protection. Poskytovatelům komunikačních služeb umožní lépe zabezpečit sítě, lépe spravovat vynucování zásad a splnit přání a potřeby uživatelů. Symantec Next Generation Network Protection zlepšuje spokojenost zákazníků a tím zvyšuje zisky. Zároveň snižuje náklady spojené s nesprávným použitím sítě, šířením škodlivého kódu a nevyžádanou poštou. Toto řešení je součástí strategie zabezpečení a správy mobilních zařízení společnosti Symantec a umožní jednoduše chránit citlivé osobní informace uživatelů, zabezpečit zařízení i podnikové sítě. 

Symantec Next Generation Network Protection nabídne poskytovatelům komunikačních služeb jediné  řešení pro lepší správu vynucování zásad. Uživatelé i podniky mohou definovat svou vlastní bezpečnostní politiku nebo správu přístupu k informacím, definovat možnosti využití dat a jejich pravidla podle různých kritérií, jako je například denní doba. Operátoři potom mohou řídit a prosazovat vybrané kontroly napříč všemi službami. Rodiče mohou například zakázat posílání SMS v určitých hodinách na telefonu svého dítěte. Společnosti mohou například zakázat sdílení fotografií z mobilních zařízení svých zaměstnanců. Poskytovatelé komunikačních služeb mohou funkce přizpůsobit svým potřebám a zvýšit tak svůj zisk a odlišit se od konkurence. 

„Chceme dát poskytovatelům komunikačních služeb jistotu, že informace jejich zákazníků jsou zabezpečené a že mohou reagovat na přání a potřeby zákazníků. A Symantec Next Generation Network Protection přesně tuto jistotu poskytuje,“ říká Doug Havas, vice president of communications industries, Symantec. „Zvyšuje se počet chytrých telefonů a množství uložených cenných informací na mobilních zařízeních, proto je stále důležitější chránit i tyto informace a zároveň je důležité mít možnost upravit jednotlivá nastavení dle potřeb, což zpříjemňuje používání těchto zařízení.“ 

Symantec Next Generation Network Protection umožní také pro­sazení zásad pro uchovávání provozních a lokalizačních údajů o elektronické komunikaci a tím usnadní splnění všech potřebných regulačních požadavků. Řešení společnosti Symantec jednoduše pomáhá splnit všechny lokální předpisy a nařízení spojené s archivací mobilních zpráv a záznamů o přístupech na webové stránky, uloženým obsahem a informacemi o provozu, správou přenosu mobilních dat a kontrolou historie. Navíc poskytovatelé komunikačních služeb mohou využít tato data a pomoci organizacím lépe se rozhodnout na základě vlastní analýzy rizik, finančního auditu a analýzy trendů. 

Symantec také odstraní malware, viry, spam a další nežádoucí věci ze sítě, což přináší více kapacity pro legitimní přenos dat, který generuje příjmy. Zvýšení kapacity dělá připojení efektivnější, spolehlivější a atraktivnější pro zákazníky a zároveň snižuje provozní náklady. 

Dostupnost na trhu

Symantec Next Generation Network Protection bude dispozici od zimy roku 2010. 

Zajímavé  statistiky

 

Buďte se Symantecem ve spojení:

 

Zdroje informací

 

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá  světové prven­ství v poskyto­vání softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. V ORIGINALE TROCHU JINY POPISDalší informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.