Hlavní navigace

Společnost Symantec nově definuje virtualizaci koncových bodů

[Tisková zpráva] Praha – 14. srpna 2008 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila zahájení dodávky rozšířených řešení pro virtualizaci koncových bodů, která dále zvýší ochranu a zlepší správu koncových bodů bez ohledu na to, zda se jedná o fyzické, virtuální nebo hybridní koncové body. Společnost Symantec poskytuje IT organizacím potřebnou flexibilitu, aby mohly dodávat aplikace v různých výpočetních modelech podle specifických potřeb různých firemních pracovníků. Společnost Symantec mění způsob správy, dodávky a spotřeby softwaru v koncových bodech. Oddělením informací od operačního systému a aplikací zvyšuje produktivitu uživatelů a současně snižuje náklady na IT.

Sdílet

Zákazníci mohou nyní pomocí řešení pro virtualizaci koncových bodů společnosti Symantec poskytovat přenositelné uživatelské prostředí v široké řadě počítačových prostředí. Společnost Symantec poskytuje rozsáhlé portfolio nástrojů pro dodávku softwaru, včetně streamingu aplikací na vyžádání, softwaru jako služby a tradiční instalace softwaru, z nichž si mohou zákazníci vybrat nejvhodnější variantu podle svých jedinečných požadavků na zpracování dat. Zákazníci společnosti Symantec mají jistotu, že jejich softwarové prostředí bude efektivní, stabilní a bude schopno se přizpůsobovat neustále se měnícím požadavkům současného obchodního prostředí. Zakoupením soukromé společnosti nSuite, která se specializuje na správu virtuálního pracovního prostoru, posiluje společnost Symantec své stávající portfolio virtualizace koncových bodů přidáním technologií virtualizace prezentace a zprostředkování připojení. Koupě má být podle plánu uzavřena v srpnu 2008.

Technologie zprostředkovatele připojení je základem dynamického přidělování tradičních a virtuálních výpočetních prostředků, jako jsou informace, profily uživatelů a aplikace, koncovým bodům bez ohledu na zařízení. Virtualizace prezentace umožňuje uživatelům zobrazit a používat aplikace spuštěné vzdáleně na serveru, jako kdyby byly spuštěné na jejich lokálním počítačovém zařízení. „Virtualizace koncového bodu slibuje koncovým uživatelům lepší použití počítače a také nižší náklady na správu koncových zařízení,“ řekl Ken Berryman, vice prezident společnosti Symantec, zodpovědný za virtualizaci koncových bodů. „Strategickým cílem společnosti Symantec je vytvoření skutečně dynamických koncových bodů, které umožní transparentně dodávat aplikace a informace do libovolného výpočetního prostředí. IT organizace by měly být schopné bez problémů využít všechny možnosti tradičních a virtuálních výpočetních prostředí, aby mohly maximálně využít prostředky a snížit složitost.“

Rozšířené portfolio technologií umožní rychlé zajišťování čehokoli, od tradičních stolních počítačů po plně virtuální stolní počítače, zatímco stávající produkty společnosti Symantec pro streaming a virtualizaci uživateli dynamicky na vyžádaní vytvoří pracovní prostor. Ve stále více konkurenčním obchodním prostředí musejí mít organizace jistotu, že jejich výpočetní prostředky budou k dispozici kdykoli a kdekoli. Díky flexibilitě virtualizace a streamingu aplikací může nyní společnost Symantec zajistit okamžitou dodávku softwaru na vyžádání.

„Organizace využívají virtualizaci stále častěji k dodávce aplikací do zařízení v koncových bodech, a proto se nejvyšší prioritou stává zjednodušená úplná správa virtualizačních technologií a zabezpečení řešení koncového bodu,“ řekl Chris Wolf, vedoucí analytik společnosti Burton Group. „Virtualizace od základu mění tradiční metody dodávky aplikací. Řešení využívající virtualizaci k bezpečné dodávce aplikací do nesčetných virtuálních a fyzických koncových bodů mají ty nejlepší předpoklady k dlouhodobému úspěchu.“

Technologie nSuite budou spolupracovat se softwarem Altiris Software Virtualization Solution Professional společnosti Symantec, který v současné době obsahuje technologii streamingu a virtualizace společností Altiris a AppStream. Spolupráce těchto technologií umožní rychlejší, snazší a více spravovatelnou spotřebu aplikací. Oddělí aplikace a data od základního operačního systému a zákazníkům tím umožní okamžitě přidat, odebrat nebo obnovit aplikace ve stolním počítači se systémem Windows a zcela zabrání konfliktům mezi aplikacemi nebo mezi různými verzemi jedné aplikace.

Oceněná technologie streamingu společnosti AppStream umožňuje odeslat na vyžádání jakoukoli aplikaci pro systém Windows do stolního počítače koncového uživatele v síti LAN nebo WAN nebo do počítačů spotřebitelů v domácích prostředích. Obsahuje úplnou sadu nástrojů pro uživatelské zajišťování aplikací a správu licencí. Tato kombinovaná nabídka pomůže zákazníkům řešit konflikty aplikací, zjednodušit opravy softwaru a dodávat software na vyžádání, to vše při zachování práce s aplikacemi, na jakou jsou koncoví uživatelé zvyklí.

Společnost Symantec je přední výrobce, který zákazníkům pomáhá zabezpečit a spravovat jejich informace. Společnost Symantec pomáhá zákazníkům snížit náklady a zvýšit flexibilitu využitím technologie virtualizace a poskytuje infrastrukturu pro správu, jakou zákazníci požadují pro heterogenní virtuální a fyzická prostředí. V datovém centru mohou být aplikace odděleny od fyzických serverů a soubory mohou být odděleny od úložných zařízení, čímž se zlepšuje využití a obnovení. V koncovém bodu je možno oddělit prostředí uživatele od operačního systému a aplikací, takže je možno zajistit přenositelnost a snížit náklady na správu.