Hlavní navigace

Společnost Symantec oznamuje dostupnost softwaru Veritas NetBackup 6.5

[Tisková zpráva] CUPERTINO, Kalifornie – 14. srpna 2007 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila dostupnost nejnovější verze špičkového podnikového řešení ochrany dat1 Veritas NetBackup. Software NetBackup 6.5, ohlášený v červnu na výroční uživatelské konferenci Vision 2007 pořádané společností Symantec, nabízí jedinou platformu, která sjednocuje špičkové prostředky ochrany dat nové generace, včetně pásek, virtuálních páskových knihoven, zálohování na disky, deduplikace dat, nepřetržité ochrany dat, snímků a replikace.

Sdílet

V softwaru Veritas NetBackup 6.5 nyní společnost Symantec přináší první technologický pilíř své iniciativy Storage United, která pomáhá organizacím řešit nejnaléhavější problémy v oblasti úložišť jednotnou softwarově orientovanou metodou. Společnost Symantec v rámci své iniciativy Storage United představila 1. srpna její druhý pilíř v oznámení o dostupnosti řešení správy prostředků úložišť nové generace Veritas CommandCentral Storage 5.0.

„V softwaru NetBackup 6.5 je disk ve středu všeho dění,“ řekl Matt Kixmoeller, senior director, product management, společnost Symantec. „Software NetBackup 6.5 poskytuje platformu, která může spravovat všechny současné novátorské technologie ochrany dat. Zákazníkům umožňuje nadále používat pásky, ale současně jim dává také možnost plně využít výhody několika technologií ochrany dat nové generace, jako jsou replikace, snímky, nepřetržitá ochrana dat a deduplikace.“

Software NetBackup 6.5 přináší platformu ochrany dat nové generace
Software NetBackup 6.5 nyní zákazníkům poskytuje jedinou platformu pro integrovanou komplexní správu heterogenních technologií ochrany dat. Platforma NetBackup nabízí organizacím nevídané možnosti volby a flexibilitu při výběru špičkových technologií replikace, snímků, nepřetržité ochrany dat, deduplikace dat, šifrování, virtuálních a tradičních pásek. Zákazníci mohou navíc vybírat z technologií společnosti Symantec a jiných předních výrobců. K novým funkcím a vylepšením softwaru NetBackup 6.5 patří rozsáhlé možnosti zálohování na disky, deduplikace dat, granulární obnovení v systémech VMware, hluboká integrace s inteligentními zálohovacími zařízeními a virtuálními páskovými knihovnami, správa heterogenních snímků a novátorské nové licenční a cenové programy.

Nejdůležitější přednosti softwaru NetBackup 6.5:
Komplexní funkce správy disků usnadňují zavádění diskové ochrany dat v rámci úsilí o zdokonalení zálohovacích operací, zrychlení obnovení a zkrácení zálohovacích oken. Tyto funkce zahrnují nativní deduplikaci dat, kterou může využívat celé prostředí NetBackup, nativní funkce zálohování a obnovení disků, hlubokou integraci s inteligentními diskovými zařízeními a virtuálními páskovými knihovnami a správu heterogenních snímků a nepřetržité ochrany dat.

Software NetBackup 6.5 poskytuje nejkomplexnější ochranu prostředí VMware. Umožňuje granulární obnovení na úrovni souborů a na úrovni snímků z jedné zálohy a deduplikaci záloh systému VMware.

Podobně také v prostředích Microsoft SharePoint nabízí software NetBackup 6.5 obnovení na úrovni databáze a dokumentu z jedné zálohy, takže není nutno vytvářet více záloh téhož systému.

Software NetBackup 6.5 má funkci okamžitého obnovení pro prostředí Microsoft Exchange, která správcům umožňuje provést obnovení ze snímku uloženého na disku. Obnovení se tím zrychluje a minimalizují se výpadky.

Nový odlehčený klient sítě SAN, který směruje úlohy zálohování a obnovení prostřednictvím sítě SAN a tím výrazně zkracuje doby zálohování a obnovení ve srovnání s tradičním zálohováním prostřednictvím sítě LAN.

Cenový model odstupňovaný podle kapacity nabízí možnost volby a flexibilitu Zároveň se softwarem NetBackup 6.5 představila společnost Symantec jako první také volitelnou možnost stanovení ceny podnikového softwaru pro ochranu dat na základě kapacity. Při získávání licencí na software NetBackup mohou zákazníci zvolit model založený na kapacitě (založený na celkovém objemu chráněných dat) nebo mohou nadále používat tradiční model založený na počtu serverů.