Hlavní navigace

Společnost Symantec pomáhá organizacím zabránit ztrátě dat v rozvíjejících se prostředích IT

[Tisková zpráva] Společnost Symantec zjišťuje, že zdrojem největších obav ředitelů informačních technologií jsou sociální média

Sdílet

Praha, 26. dubna 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila aktualizovanou verzi softwaru Symantec Data Loss Prevention, který má organizacím pomoci zabránit únikům dat z jejich měnících se prostředí IT. Nejnovější verze špičkové sady pro zabezpečení dat společnosti Symantec, Symantec Data Loss Prevention 10.5, umožňuje použití sociálních médií a zajišťuje ochranu před ztrátou dat, chrání informace v soukromých cloudech a pomáhá organizacím ujmout se vlastnictví nestrukturovaných dat, jako jsou dokumenty, tabulky a e-mail.

„Informace jsou v současné době nejdůležitějším firemním aktivem a již pro ně neexistují tradiční hranice,“ řekl Rich Dandliker, director of product management, společnost Symantec. „Díky neustálému rozvoji prostředí IT vzniká potřeba nových opatření na ochranu dat. Společnost Symantec musí zajistit ochranu informací všude tam, kde jsou data.“

Pomáháme organizacím využívat sociální sítě
Sociální média se v podnicích stále více využívají pro spolupráci a komunikaci. Společnost Symantec přesto prostřednictvím své studie 2010 State of Enterprise Security zjistila, že 84 % ředitelů informačních technologií a šéfů zabezpečení informací považuje weby sociálních sítí za závažnou hrozbu vůči zabezpečení. Software Symantec Data Loss Prevention má zvýšenou kompatibilitu s weby Web 2.0, jako je Twitter, YouTube, MySpace, Facebook, LinkedIn nebo Meebo, a to umožňuje blokovat tok citlivých dat a tudíž používat sociální média a současně omezit hrozby vůči zabezpečení. Software Symantec Data Loss Prevention minimalizuje také náklady na podporu IT tím, že koncovým uživatelům umožňuje více transparentní použití webu, protože zabraňuje vyzrazení citlivých dat bez matoucích neplatných odkazů a chybových zpráv.

Bezpečné soukromé cloudy
Organizace stále častěji využívají soukromé cloudy jako prostředek ke snížení nákladů na servery a úložiště. Cloudy však vzbuzují obavy zejména v souvislosti se zabezpečením, a to i když jsou na vnitřní straně podnikové brány firewall. Organizace například musejí zabránit nežádoucímu přenosu citlivých informací na nespravované přenosné a stolní počítače, ke kterému by mohlo dojít v případě vzdálených zaměstnanců nebo externích pracovníků, kteří potřebují přístup k důvěrným datům. Aby zabránila těmto únikům dat, společnost Symantec přidala sledování nových událostí na pracovních stanicích se spuštěnými virtualizovanými aplikacemi a počítači, včetně řešení Citrix XenApp a Citrix XenDesktop.

Obnovení vlastnictví nestrukturovaných dat
Organizace se navíc utápějí v nestrukturovaných datech, jako jsou dokumenty, tabulky a e-maily, která neustále každý rok exponenciálně narůstají. Hlavním problémem organizací je určit, jaké informace jsou uložené v nestrukturovaných souborech a kdo je za tato data odpovědný. V úsilí pomoci organizacím řešit tento narůstající problém představila společnost Symantec v nedávné době technologii Symantec Data Insight, která je nyní integrovaná do softwaru Symantec Data Loss Prevention. Pomocí technologie Data Insight mohou organizace zjistit, kde se nacházejí jejich nejdůležitější informace, mohou sledovat jejich použití a chránit je. V tom jim pomáhá automatické vyvozování vlastnictví dat, které umožňuje zrychlit proces nápravy incidentů a čištění dat.

„Nestrukturovaná data představují specifický problém v souvislosti s řízením rizik, protože vlastnictví nestrukturovaných dat je často nejasné,“ řekl Ken Robinson, chief privacy officer, PNC Bank. „Když máme přehled o použití nestrukturovaných dat, můžeme s lidmi odpovědnými za obsah lépe spolupracovat na jeho ochraně.“

Zvýšený zájem na prevenci ztráty dat
89 % organizací má vysoký zájem na prevenci ztráty dat a přinejmenším zvažuje zavedení řešení prevence ztráty dat, jak vyplývá ze studie 2010 State of Enterprise Security společnosti Symantec. Nová odbytiště se objevují v organizacích, které nemají složité požadavky na zabezpečení dat a mají zájem na prevenci ztráty specifických informací, jako jsou údaje o zákaznících, prostřednictvím obvyklých trhlin v koncových bodech, například prostřednictvím e-mailu, webu a rozhraní USB. Pro tyto nové kupce společnost Symantec nyní nabízí verzi Symantec Data Loss Prevention Standard Edition, která poskytuje špičkovou technologii prevence ztráty dat pro ochranu před tímto specifickým typem ztráty dat prostřednictvím koncových bodů.

Dostupnost
Software Symantec Data Loss Prevention 10.5 s novou podporou 64bitové verze operačního systému Windows 7, technologie Symantec Data Loss Prevention Data Insight a edice Symantec Data Loss Prevention Standard Edition jsou okamžitě k dispozici.

O podnikových řešeních společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení souladu IT, správy dohledání a uchování, prevence ztráty dat a zabezpečení zasílání zpráv.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).