Hlavní navigace

Společnost Symantec poskytne podrobnější přehled o stavu rizik a souladu IT

[Tisková zpráva] Sada Symantec Control Compliance Suite 10.0 nabízí obsáhlejší informace pro lepší rozhodování

Sdílet

Praha, 26. dubna 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes ohlásila sadu Symantec Control Compliance Suite 10.0, novou verzi svého komplexního plně automatizovaného řešení pro správu všech aspektů rizik a souladu IT. Očekává se, že sada Control Compliance Suite 10.0 poskytne ještě lepší přehled o stavu zabezpečení a souladu v organizaci a současně sníží náklady spojené se zajištěním souladu i složitost celého procesu. Nová verze sady toho dosáhne tím, že integruje schopnost rozpoznat obsah ze softwaru Symantec Data Loss Prevention, přidá novou součást pro hodnocení zranitelných míst infrastruktury a poskytne dokonale integrovaný prostředek pro automatizaci shromažďování a správy důkazů z externích zdrojů. Očekává se, že nové dynamické webové panely přidají k mnoha zdrojům dat centralizovaným v sadě Control Compliance Suite 10.0 schopnost rychle a snadno dodat správné informace správným lidem.

Na vedoucí pracovníky odpovědné za oblast zabezpečení informací je v současné době vyvíjen zvýšený tlak, aby s omezenými zdroji a rozpočty snížili rizika IT a plnili požadavky předpisů. Současná průměrná organizace například podle studie 2010 State of Enterprise Security společnosti Symantec zkoumá 17 standardů a rámců. 36 % dotazovaných organizací však při řízení rizik a zajišťování souladu stále používá tabulky nebo jiné ručně zpracovávané dokumenty. Automatizované řešení s integrovanými zásadami, hodnocením kontrolních mechanismů, nápravou a vytvářením zpráv může poskytovat lepší přehled o stavu rizik a souladu IT a současně udržuje pod kontrolou náklady a složitost zajišťování souladu. Sada Control Compliance Suite 10.0 bude dále rozvíjet komplexní a těsně integrované řešení automatizace procesu zajišťování souladu, které nabízely předchozí verze, a rozšíří jeho schopnost integrace s dalšími podnikovými řešeními a tím dále sníží náklady na zabezpečení a zajištění souladu.

Sada Control Compliance Suite 10.0 nabídne těsnou integraci se softwarem Symantec Data Loss Prevention, takže bude poskytovat přehled o umístění nejdůležitějších dat. Organizacím tím pomůže chránit nejprve jejich nejdůležitější informace. Očekává se, že díky doplnění schopnosti rozpoznat obsah do sady Control Compliance Suite 10.0 bude možné přiřadit nejvyšší prioritu hodnocení a nápravy těm prostředkům IT, ve kterých jsou uloženy nejcitlivější informace.

Očekává se, že nová součást sady, Control Compliance Suite Vulnerability Manager, poskytne organizacím přehled o zranitelných místech v široké řadě spravovaných a nespravovaných systémů ve firemních sítích. Očekává se, že tyto pokročilé funkce hodnocení zranitelných míst proaktivně zabrání ohrožení důležitých prostředků tím, že přesně identifikují zranitelná místa na nejcitlivějších firemních serverech, v nejcitlivějších webových aplikacích a nespravovaných systémech. Automatizace životního cyklu správy zranitelných míst, od zjištění přes stanovení priority až po vyřešení, snižuje také náklady spojené se správou zranitelných míst a její složitost.

Očekává se, že sada Control Compliance Suite 10.0 nabídne nový centralizovaný systém shromažďování a správy důkazů, který umožní komplexnější analýzu rizik. Tato nová funkce automatizuje shromažďování dat z nepodobných systémů v celé organizaci a jejich konsolidaci do jednoho centrálního úložiště. Očekává se, že nové dynamické webové panely umožní zákazníkům flexibilně předávat z centralizovaných dat správné informace správným lidem ve správném čase a to umožní získání lepšího přehledu o stavu prostředí IT.

„Jedním z hlavních problémů řízení rizik IT a zajištění souladu je sloučení všech různorodých datových prvků do konsolidovaného zobrazení zabezpečení a souladu,“ řekl Aaron Aubrecht, senior director of product management, společnost Symantec. „Sada Control Compliance Suite 10.0 je integrované automatizované řešení tohoto problému, které odborníkům v oblasti zabezpečení informací umožňuje zaměřit úsilí na dosažení pozitivních obchodních výsledků.“

Očekává se, že sada Symantec Control Compliance Suite 10.0 bude k dispozici v průběhu tohoto roku.

Hodnocení zákazníků
„Díky možnosti rozšířit schéma sady Control Compliance Suite tak, aby bylo možné vytvářet zprávy z externích zdrojů, je sada Control Compliance Suite jediný software, který organizace musejí zakoupit. Centralizované úložiště dat, které lze kdykoli rozšířit, poskytuje rozsáhlé možnosti růstu podle budoucích potřeb zabezpečení a souladu.“ – provozní manažer zabezpečení, velká hotelová společnost.

„Nové panely sady Control Compliance Suite 10 podstatně rozšíří naše možnosti sledování a zabezpečení.“ podnikový specialista na zabezpečení, velká regionální banka Click to Tweet: 36 % organizací stále používá tabulky jako pracovní nástroj při zajišťování souladu. Proč? Symantec může tuto činnost zautomatizovat! http://bit.ly/32wD4J

O podnikových řešeních společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení souladu IT, správy dohledání a uchování, prevence ztráty dat a zabezpečení zasílání zpráv.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.