Hlavní navigace

Společnost Symantec si udržuje vedoucí pozici v oblasti prevence proti ztrátě dat, a to vylepšeným zjišťováním obsahu

[Tisková zpráva] Praha – 2. července 2008 - Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila, že již poskytla k dispozici aktualizovanou verzi produktové platformy Vontu Data Loss Prevention s vylepšenou správou a podporou nativního prověřování obsahu SQL databází. Řešení prevence ztráty dat (DLP) pomáhají organizacím zabránit ztrátě důvěrných nebo citlivých informací bez ohledu na to, kde jsou uloženy a na kterých místech se používají.

Sdílet

Sada Vontu Data Loss Prevention umožňuje podnikům a organizacím najít veškerá důvěrná data v celé organizaci a chránit je před zneužitím či prozrazením neoprávněným subjektům. Produktová platforma DLP navazuje na svoji úspěšnou historii inovací. Toto je již její druhá verze od doby převzetí společnosti Vontu společností Symantec v prosinci 2007.

Nová verze produktové platformy Vontu DLP umožňuje organizacím lépe řídit zjišťování obsahu a prověřování SQL databází. Díky nativní podpoře SQL databází, jako jsou Oracle, SQLServer a DB2, a díky generické podpoře všech ostatních SQL databází mohou nyní organizace v rámci své prevetivní strategie pro předcházení ztrátě dat provádět systematické celopodnikové audity všech používaných databází. Přitom mohou rychle inventarizovat databáze, zjišťovat jejich aktuální obsah a najít nesprávně uložená citlivá data.

Pomocí technologie prevence ztráty dat pak organizace provádějí čištění uložených dat nebo inventarizaci důležitých uložených informací. Nezisková zdravotnická organizace Sharp HealthCare například využila produkt Vontu Network Discover společnosti Symantec k rychlému vytvoření soupisu důvěrných datových souborů uložených na serverech a v databázích a k vyhledání všech vlastníků dat. Ve spolupráci s nimi vytvořila vhodné kontrolní mechanismy a zničila nepoužívaná nebo nepotřebná, ale stále důvěrná data. Organizaci Sharp HealthCare to umožnilo zmírnit riziko náhodné nebo úmyslné škodlivé činnosti a zavést průběžné kontrolní mechanismy a vytváření pravidelných zpráv pro zajištění souladu se zákony, jako je Zákon o přenositelnosti a zúčtovatelnosti zdravotního pojištění (HIPAA).

„Jednou ze základních příčin problému ztrát dat je zvyšování objemu citlivých dat a jejich neřízené ukládání na tisících místech v celém podniku,“ řekla Starla Rivers, která v organizaci Sharp HealthCare pracuje ve funkci architekta zabezpečení dat. „V našich databázích jsou uloženy doslova miliony jmen pacientů a zaměstnanců i dalších, jim odpovídajícím osobních údajů, takže neustále vyhodnocujeme infrastrukturu, abychom zajistili řádnou ochranu těchto dat.“

Růst trhu pro řešení prevence ztráty dat zaměřená na úložiště Dubnová zpráva společnosti Gartner o růstových trendech na trhu prevence ztráty dat předpovídá, že „zjišťování dat bude od roku 2008 nejrychleji rostoucí segment v oblasti sledování a filtrování obsahu a prevence ztráty dat.“ Také společnost Symantec již zaznamenala tento trend. Více než 100 zákazníků zavádí jen v současné době produkt Vontu Network Discover, aby jim pomohl identifikovat a chránit uložená citlivá data.

„Přibližně dvě třetiny nových zákazníků kupují v rámci své úvodní investice do prevence ztráty dat naše produkty zaměřené na uložená data. V počtu instalací těchto produktů jsme jedničkou na trhu prevence ztráty dat od prvního uvedení našeho řešení na trh v září roku 2005,“ řekl Steve Roop, ředitel marketingu řešení prevence ztráty dat ve společnosti Symantec. „Naši klienti si uvědomují, že nutnou součástí komplexní strategie prevence ztráty dat je vyzrálé plnohodnotné řešení zjišťování citlivého obsahu.“

Řešení Storage DLP pomáhají organizacím řešit problémy spojené s audity a v souladu s předpisy, vyšetřováními, čištěním a klasifikací dat. Vylepšená podpora důkladného prověřování databází SQL rozšiřuje vedoucí postavení společnosti Symantec, která nyní může nabídnout nejširší pokrytí podnikových úložišť dat. Sada Vontu DLP podporuje nativní prověřování všech šesti tříd úložišť obsahu, včetně souborových serverů, distribuovaných přenosných a stolních počítačů, databází, systémů správy dokumentů a záznamů (například Documentum a SharePoint), úložišť e-mailů a webových serverů (včetně intranetů a extranetů).

Sada Vontu DLP využívá z důvodu optimální škálovatelnosti tři metody zjišťování. Prověřování založené na agentech má své výhody při prověřování velkého počtu koncových bodů, protože umožňuje paralelní zjišťování v tisících počítačů. Serveroví agenti řešení Vontu DLP provádějí distribuované prověřování úložišť dat ve vzdálených regionálních pobočkách a centralizované prověřování zkoumá rozsáhlá centralizovaná úložiště s miliony dokumentů nebo databázových záznamů.

Rich Mogull ze společnosti Securosis ve svém nedávném dokumentu „DLP Content Discovery: Best Practices for Stored Data Discovery and Protection“ zdůrazňuje význam zjišťování obsahu jako součásti úplného plánu prevence ztráty dat. Podle Mogulla „Zjišťování obsahu pravděpodobně účinněji snižuje rizika, jimž je vystavena organizace, než samotné sledování sítě a existuje tak silný důvod, proč by měly organizace zvažovat úplné sady DLP oproti jednokanálovým, dílčím produktům.“

Vylepšení sady Vontu Data Loss Prevention
Produktová rodina Vontu Data Loss Prevention nyní zahrnuje nativní prověřování SQL databází, které může být plně ovládáno z ucelené platformy Vontu Enforce Platform. Vontu Enforce Platform má integrované funkce, které umožňují řídit plánování, regulaci a filtrování prověřování SQL databází. Řešení Vontu Endpoint DLP má navíc rozšířené pokrytí operačních systémů, zahrnující systémy Windows Server 2003 a Windows Vista. Jeho architektura postavená na agentech umožňuje provádět souběžné prověřování tisíců systémů.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).