Hlavní navigace

Symantec rozšiřuje portfolio o nové sady Protection Suite a zabezpečení webu

[Tisková zpráva] Ochrana prostředí koncových bodů, webu a zasílání zpráv poskytuje zabezpečení proti současným komplexním hrozbám z Internetu a rychlé obnovení informací v případě selhání systému

Sdílet

Praha – 7. května 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) oznámila, že rozšířila své portfolio zabezpečení o nové sady Protection Suite pro zákazníky z oblasti malých firem a velkých organizací a zakoupením společnosti Mi5 Networks přidala technologii zabezpečení webu. Sady Symantec Protection Suite Small Business Edition a Symantec Protection Suite Enterprise Edition jsou komplexní řešení určená pro zabezpečení firem proti bezpečnostním rizikům a přerušení činnosti. Zaručují okamžitou dostupnost systémů a důležitých informací. Sady Symantec Protection Suite mají být k dispozici v létě roku 2009.

Společnost Symantec oznámila také koupi soukromé společnosti Mi5 Networks, která se zabývá zabezpečením webu a nabízí zcela novátorskou metodu zabezpečení webové brány spočívající v použití streamingové technologie, která kontroluje provoz přicházejí do podniku a vycházející z podniku. Špičková řešení zabezpečení e-mailové brány a koncových bodů společnosti Symantec ve spojení s technologií webové brány společnosti Mi5 budou poskytovat ochranu na nejobvyklejších vstupních místech a tím zabezpečí organizace před vyvíjejícím se webovým škodlivým kódem.

„Naši zákazníci a partneři dali jasně najevo, že řešení zabezpečení, ve kterých se spojuje více vrstev ochrany, přinášejí nejlepší výsledky při nejnižších nárocích na správu,“ řekl Francis deSouza, senior vice president, Enterprise Security Group, společnost Symantec. „Pokrok v jednáních o získání technologie zabezpečení webu společnosti Mi5 znamená, že společnost Symantec udělala další krok k zajištění ochrany před nejrychleji rostoucí metodou, kterou škodlivý kód infikuje síťová prostředí. Těšíme se na integraci této technologie do našeho portfolia zabezpečení.“

Symantec Protection Suite Small Business Edition je snadno použitelná sada, která chrání důležitá firemní aktiva tím, že zabezpečuje proti současným hrozbám v podobě škodlivého kódu a nevyžádané pošty a rychle obnovuje klientské počítačové systémy. Tato komplexní sada poskytuje úplnou ochranu a vytváří bezpečné prostředí, ve kterém jsou okamžitě identifikovány a řešeny chyby počítačového systému, škodlivé kódy a rizika spojená s nevyžádanou poštou. Snadné použití, vysoký výkon a bezkonkurenční ochrana umožňuje malým firmám ušetřit cenný čas a peníze a sada má také nízké nároky na správu při instalaci, nasazení a používání.

Sada Symantec Protection Suite Enterprise Edition obsahuje technologie zabezpečení koncových bodů, zabezpečení zasílání zpráv a obnovení systému společnosti Symantec, které zákazníkům umožňují snížit náklady na zabezpečení jejich prostředí a efektivně spravovat rizika spjatá se současnými infrastrukturami IT. Více vrstev ochrany zaručuje konzistentní ochranu různých platforem a to, že zákazníci přesně identifikují a eliminují rizika. V případě ztráty nebo selhání systému mohou uživatelé obnovit jednotlivé soubory a složky během několika sekund nebo úplné systémy Windows během několika minut, čímž se minimalizují prostoje. Tím, že společnost Symantec spojuje zabezpečení se zálohováním a obnovením, umožňuje organizacím úplně chránit, snadno spravovat a automaticky řídit jejich cenná aktiva. „Zabezpečení naší sítě je nezbytné pro zachování efektivního pracovního prostředí našich uživatelů,“ řekl Mike Miller, ředitel zabezpečení informací ve společnosti Media General. „Použití řešení zabezpečení, ochrany před nevyžádanou poštou a zálohování společnosti Symantec nám umožňuje chránit tok informací důležitých pro náš podnik a snížit náklady na správu naší infrastruktury IT i časovou náročnost této správy.“

„Díky sadám Symantec Protection Suite můžeme našim zákazníkům poskytnout více vrstev ochrany, které je chrání před širokou řadou bezpečnostních rizik,“ řekl Steve Barone, ředitel společnosti Creative Breakthroughs. „Jako partner společnosti Symantec jsem nadšen tím, že jsou to jednoduchá řešení, která se snadno zavádějí a pomáhají nám zvládat potřeby zabezpečení zákazníků z oblasti malých firem i velkých organizací.“

Podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report Volume XIV jsou nyní útoky z webu hlavní metodou provádění nebezpečné činnosti prostřednictvím Internetu. V roce 2008 společnost Symantec zjistila 55 389 hostitelů phishingových webů, což je zvýšení o 66 % oproti roku 2007, kdy společnost Symantec zjistila 33 428 hostitelů phishingu. Pokračující růst a vývoj Internetu nabízí útočníkům stále více cílů a různé prostředky provádění nebezpečných činností. Společnost Symantec vypozorovala, že většina útoků z webu je vedena proti návštěvníkům legitimních webových stránek, které útočníci narušili proto, aby distribuovaly nebezpečný obsah.

Sady Symantec Protection Suite Enterprise Edition a Symantec Protection Suite Small Business Edition podporuje středisko Symantec Security Response a síť Global Intelligence Network. Zřízením sítě Symantec Global Intelligence Network se společnosti Symantec podařilo vytvořit jeden z nejobsáhlejších zdrojů dat o hrozbách z Internetu na světě. Tato síť získává informace týkající se zabezpečení z celého světa. Analytici ve společnosti Symantec tak mají k dispozici bezkonkurenční zdroj dat pro identifikaci a analýzu nových trendů v oblasti útoků, aktivity nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádané pošty a pro poskytování ochrany a podložených komentářů.

Licence a dostupnost na trhu
Sady Symantec Protection Suite Enterprise Edition a Symantec Protection Suite Small Business Edition nabízejí flexibilní možnosti nasazení podle individuálních potřeb zákazníků. Sady Symantec Protection Suite mají být dostupné v létě roku 2009 prostřed­nictvím celosvětové firemní sítě prodejců s přidanou hodnotou, distributorů a systémových integrátorů. Organizace, které hledají prodejce nebo distributora, by měly navštívit adresu: http://www.sy­mantec.com/par­tners/index.jsp.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.