Hlavní navigace

Symantec radí rodičům jak ochránit děti

[Tisková zpráva] Nové české stránky Symantec obsahují rady, návody a doporučení nejen pro rodiče

Sdílet

Praha – 24. ledna 2008 – Společnost Symantec spustila nové internetové stránky v českém jazyce, které mají za cíl poskytnout rodinám i jednotlivcům dostatek informací k ochraně před počítačovou kriminalitou. Web obsahuje rady pro rodiče, kterak chránit děti při pohybu na internetu, jak s nimi o problematice komunikovat a nabízí zevrubné informace o jednotlivých hrozbách. Na stránkách lze rovněž stáhnout brožuru se základními radami určenou pro tisk, tak aby ji rodiče i děti mohli mít neustále při sobě.

„V dnešní době se stal počítač připojený k internetu běžnou součástí života dětí, navíc jsou v jejich obsluze často zdatnější než rodiče. Ti zase na druhou stranu disponují díky věku a nabytým zkušenostem větší schopností odlišit špatné od dobrého,“ říká Vladimír Špička ze společnosti Symantec ČR&SR. „ Jako lídr oboru počítačové bezpečnosti cítíme za bezpečnost dětí zodpovědnost, a proto jsme se rozhodli ke zprovoznění těchto stránek.“

Stránky Symantec věnované bezpečnosti dětí obsahují rovněž sloupky Marian Merritt, specialistky v oboru bezpečného užívání internetu, články o kybernetické šikaně, bezpečnosti online her, odkazy na partnerské projekty, ale také možnost zaslat dotaz odborníkům Symantec. Stránky naleznete na adrese www.norton.com/cz/fa­milyresource.