Hlavní navigace

Společnost Symantec rozšiřuje portfolio ochrany informací pro malé a střední podniky

[Tisková zpráva] Zákazníci ze skupiny malých a středních podniků mají nyní více možností, jak zajistit úplnou a flexibilní ochranu za nižší cenu

Sdílet

Praha – 27. května 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) ohlásila nová vylepšení svého portfolia ochrany pro malé a střední podniky, která zákazníkům z této skupiny poskytnou větší možnosti volby a více flexibility při ochraně informací, které jsou hnací silou jejich podniku. Nová sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition, která bude k dispozici v létě 2010, poskytne malým a středním podnikům úplnou ochranu, včetně zabezpečení koncových bodů a zasílání zpráv a zálohování a obnovení stolních počítačů, přenosných počítačů a serverů, a tím zajistí kontinuitu činnosti organizace. Společnost Symantec poskytne zákazníkům ze skupiny malých a středních podniků více možností volby při ochraně jejich rostoucích podniků – nabídne volitelné hostované služby zabezpečení e-mailu a webu a novou nižší cenou sady Symantec Protection Suite Small Business Edition.

Svět hrozeb malých a středních podniků se mění
Informace jsou důležité pro podniky všech velikostí a důvěrné informace v malých a středních podnicích, včetně čísel bankovních účtů, informací o kreditních kartách a záznamů o zákaznících a zaměstnancích, jsou vystaveny zvýšeným rizikům. Počítačoví zloději si v současné době více než kdykoli dříve vybírají za cíl menší firmy, které nemají zabezpečení na tak vysoké úrovni jako velké organizace. Průzkum společnosti Symantec v roce 2009 zjistil, že malé a střední podniky sice dobře vědí o informačních rizicích, kterým jsou vystaveny, ale překvapivě velká část z nich dosud nepodnikla ani ty nejzákladnější kroky ke své ochraně. Průzkum zjistil, že 50 % těchto podniků nemá ochranu koncových bodů a 47 % nezálohuje svá data.

Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition poskytuje víc než základní zabezpečení 

  • Úplná ochrana: Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition poskytne malým a středním podnikům novou úroveň úplné ochrany. Pomůže jim chránit podnik před externími hrozbami, interními hrozbami a ztrátou informací a to nemohou tradiční antivirové produkty poskytnout. Sada bude chránit koncové body jako přenosné a stolní počítače, poskytne zabezpečení zasílání zpráv a pomocí pokročilého filtrování obsahu na poštovní bráně může zabránit ztrátě dat. Funkce zálohování a obnovení, které jsou v sadě k dispozici, pomohou malým a středním podnikům v případě incidentu nebo selhání systému rychle obnovit jednotlivé soubory a složky nebo celé systémy Windows dokonce na nepodobný hardware nebo do virtuálních prostředí.
  • Kontinuita činnosti organizace: Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition spojí softwarové technologie zabezpečení, zálohování a obnovení a poskytne úplnou ochranu informací a v případě narušení zajistí v malých a středních podnicích plynulý provoz stolních počítačů, serverů a aplikací. Zákazníky budou proaktivně chránit bezpečnostní informace poskytované v reálném čase ze sítě Symantec Global Intelligence Network. Zákazníkům se tak dostane včasného varování před hrozbami a budou moci včas zálohovat v případě, že se objeví nové hrozby.
  • Snadná správa: Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition zjednoduší správu IT a sníží celkové náklady na vlastnictví tím, že umožní malým a středním podnikům zakoupit a spravovat zálohování, obnovení a zabezpečení pro celou organizaci v jediné sadě. Sadu lze rychle nainstalovat s minimálním narušením prostředí IT zákazníka.

Nové alternativní hostované služby nabízejí malým a středním podnikům možnosti cloudu Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition poskytne zákazníkům volitelné doplňky pro hostované zabezpečení e-mailu a webu z nabídky Symantec Hosted Services a tím jim dá možnost flexibilně volit mezi zavedením technologií v místě a zavedením hostovaných technologií. Tyto nabídky hostovaných služeb pomohou malým a středním podnikům zabezpečit a spravovat e-mailový a webový provoz prostřednictvím jediné webové konzoly pro správu a současně značně omezí potřebu spravovat v místě hardware a software pro zabezpečení zasílání zpráv.

Společnost Symantec také nedávno představila novou službu založenou na cloudu Symantec Hosted Endpoint Protection určenou malým a středním podnikům, které chtějí zavést komplexní zabezpečení svých počítačových systémů bez potřeby dalšího hardwaru nebo softwaru pro správu.

Správně dimenzovaná ochrana se správnou cenou
Malé a střední podniky uvádějí jako hlavní překážku zabezpečení napjaté rozpočty a nedostatek zaměstnanců v oblasti IT. Uvedení sady Symantec Protection Suite Advanced Business Edition poskytne zákazníkům společnosti Symantec ze skupiny malých a středních podniků možnost výběru sady, která nejlépe vyhovuje jejich potřebám ochrany informací a rozpočtům. Pro ty malé firmy, které nejpečlivěji hlídají náklady, snižuje společnost Symantec o 40 % cenu sady Symantec Protection Suite Small Business Edition, která poskytuje zabezpečení koncových bodů a zasílání zpráv spolu se zálohováním a obnovením stolních a přenosných počítačů.

Citace:
„Malé a střední podniky v současné době zpracovávají cenné informace a dostupnost správných informací ve správném čase může být tím, co dělí úspěch od úpadku. Počítačoví zloději mají spadeno na malé a střední podniky a ty firmy, které jako řešení zabezpečení používají pouze antivirovou ochranu, nejsou chráněné úplně, takže se vystavují riziku. Současné malé a střední podniky potřebují úplnou ochranu, kterou lze snadno zavést a spravovat a přitom poskytuje nejvyšší úroveň ochrany.“ −Francis deSouza, senior vice president, Enterprise Security Group, společnost Symantec

„Informace je možné ztratit mnoha různými způsoby, počínaje externími hackery přes zaměstnance, který zapomene přenosný počítač v restauraci, až po ztrátu v důsledku výpadku nebo přírodní katastrofy,“ řekl Michael Kaiser, executive director, National Cyber Security Alliance (NCSA). „Pokud chtějí být opravdu zabezpečené, doporučujeme malým a středním podnikům, aby zvážily, jakému rozsahu hrozeb jsou vystaveny jejich podnikové informace, a udělaly vše potřebné pro svoji řádnou ochranu. Zabezpečení je více než zmírnění obav, je to věc přežití.“ −Michael Kaiser, executive director, National Cyber Security Alliance (NCSA)

„Mnoho malých a středních podniků chybně předpokládá, že jim stačí antivirová ochrana, ale přitom jsou vystaveny komplexním hrozbám, počínaje hackery, kteří se pokoušejí ukrást údaje o kreditních kartách, přes zaměstnance, kteří mohou nechtěně vydat duševní vlastnictví, a konče přírodními katastrofami, které mohou vyřadit z provozu servery, na kterých jsou uložené informace o zákaznících. Vícevrstvé pojetí zabezpečení je nezbytné a sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition pomůže poskytovatelům řešení a našim zákazníkům ze skupiny malých a středních podniků úplně chránit informace, které jsou hnací silou jejich podniku. Řešení jsem testoval – snadno se zavádí a líbí se mi, že mohu jednoduše získat úplné řešení ochrany od jednoho výrobce, kterému mohu věřit.“ −Lyle Epstein, president a CEO, společnost Kortek Solutions

„Jsme společnost poskytující finanční služby, takže je nezbytné přijímat potřebná opatření k ochraně citlivých informací našich zákazníků. Jsme ale malá firma s omezeným časovým fondem a rozpočtem, takže musíme důvtipně hledat řešení, která se snadno spravují a nemají nadměrné nároky na zdroje. Od zavedení aplikace Symantec Endpoint Protection jsme ve společnosti Payment Systems Group neměli žádný výpadek v důsledku útoku škodlivého kódu a čas potřebný pro správu IT jsme omezili o více než 50 %. Sada Symantec Protection Suite Advanced Business Edition vypadá velice zajímavě, protož přidává zabezpečení zasílání zpráv a zálohování a obnovení přenosných počítačů a serverů, takže poskytuje úplnou ochranu v jediném řešení.“ −Grant Szalay, president a CEO, společnost Payment Systems Group, Inc.

„Pokud jde o bezpečnostní hrozby, jsou malé a střední podniky obzvlášť zranitelné, protože zpravidla nemají čas, peníze a IT zdroje pro zavedení takového komplexního zabezpečení, k jakému mají přístup velké organizace. Výpadek – bez ohledu nato, zda v důsledku útoku škodlivého kódu, selhání serveru nebo ztráty důvěrných informací prostřednictvím e-mailu – může být drahý pro společnost jakékoli velikosti, ale je ještě nebezpečnější u malého nebo středního podniku, který má nízké marže a čelí stále tvrdší konkurenci.“ − Ray Boggs, vice president, Small and Medium Business Research, společnost IDC

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Mountain View v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).