Hlavní navigace

Společnost Symantec sjednocuje správu zabezpečení v celé organizaci

[Tisková zpráva] Sady Symantec Protection Suite sjednotí správu zabezpečení informací a „hloubkovou“ ochranu infrastruktury koncových bodů, bran a serverů

Sdílet

Praha, 26. dubna 2010 – Společnost Symantec Corp (Nasdaq; SYMC) uvede na trh nové sady Symantec Protection Suite, které sjednotí správu zabezpečení informací v koncových bodech, na bránách a serverech a zajistí cílenou ochranu organizace. Očekává se, že nová řešení Protection Suite, která mají být podle plánu k dispozici během léta 2010, zmírní problémy správců zabezpečení, přispějí ke zjednodušení podnikové infrastruktury a zajistí její hloubkovu ochranu.

Základem každé nové sady Protection Suite bude webová konzola Symantec Protection Center s jednotným přihlášením, která poskytne správcům úplný přístup ke správě konfigurace, generování zpráv a panelům zobrazujícím informace odpovídající různým technologiím ochrany Symantec v jednotlivých sadách. Konzola Symantec Protection Center zjednoduší správu bezpečnostních informací tím, že poskytne konsolidovaný přístup k panelům zobrazujícím informace o hrozbách, zabezpečení a provozní informace a k vytváření odpovídajících zpráv. Provozní týmy získají přístup k síti Symantec Global Intelligence Network v reálném čase a výhody přístupu prostřednictvím jediné konzoly ke globální databázi bezpečnostních hrozeb společnosti Symantec a jejím špičkovým řešením pro ochranu koncových bodů, serverů a bran a prevence ztráty dat.

„Nové sady Symantec Protection Suite jsou ideální pro podnikové zákazníky, kteří potřebují účinně chránit své infrastruktury a informace,“ řekl Wade Wyant, president společnosti ITS Partners. „Konzola Protection Center poskytující konsolidovaný přístup ke správě infrastruktury zabezpečení a k vytváření zpráv spolu s funkcemi řízení sledu prací ovládanými přetažením myší umožní našim klientům těsně integrovat toto řešení do jejich prostředí.“

Dva volitelné doplňky z nabídky Symantec Hosted Services poskytující hostované zabezpečení e-mailu a webu nabídnou uživatelům sad Symantec Protection Suite možnosti modelu cloud computing. Uživatelé budou moci podle svých obchodních potřeb zvolit technologie nasazené v místě nebo hostované technologie.

Nové sady Protection Suite budou podle plánu k dispozici v následujících verzích:

  • Symantec Protection Suite Enterprise Edition for Endpoints umožní oddělení IT účinně řídit obchodní rizika IT snížením rizikového profilu pokročilých perzistentních hrozeb (např. Hydraq) cíleně zaměřených na organizaci. Tato sada se zaměří na specifické požadavky správců stolních počítačů. Zajistí správu inventarizace prostředků, zabezpečení koncových bodů, ochranu důvěrnosti dat a ochranu před ztrátou dat, správu oprav softwaru a automatickou reakci na incidenty.
  • Symantec Protection Suite Enterprise Edition for Gateway ochrání důvěrná data a produktivitu zaměstnanců tím, že vytvoří chráněné prostředí zasílání zpráv, webu a sítě. Správci provozu sítě a zabezpečení perimetru budou moci snížit náklady a složitost a zvýšit efektivitu sítě a zaměstnanců spojením špičkové prevence ztráty dat, zabezpečení zasílání zpráv a ochrany před útoky prostřednictvím prohlížeče.
  • Symantec Protection Suite Enterprise Edition for Servers poskytne úplnou a vysoce výkonnou ochranu tam, kde ji oddělení IT potřebuje. Tato sada je úplné řešení pro správce serverů a aplikací. Sada Symantec Protection Suite Enterprise Edition for Servers bude pomocí několika technologií ochrany zabezpečovat širokou řadu serverů, včetně virtualizovaných serverů a platforem Windows, Linux a Unix.

„Nové podnikové sady společnosti Symantec pro koncové body, brány a servery nabídnou hloubkovou ochranu přizpůsobenou těmto specifickým oblastem infrastruktury IT,“ řekl Stephen Morton, vice president of product marketing, společnost Symantec. „Díky tomuto pojetí sad ochrany budou moci zákazníci využít všechny možnosti ochranných funkcí každé sady. Budou tak moci snáze řešit nejčastější problémy zabezpečení IT, které mají nepříznivé dopady na jejich organizaci, a zjednoduší se jim výběr a nákup řešení, protože řešení jsou přizpůsobená tomu, jak podniky organizují a řídí svoji infrastrukturu IT a týmy IT.“

O podnikových řešeních společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat jejich informace pomocí řešení zabezpečení koncových bodů, zabezpečení zasílání zpráv, zabezpečení webu, ochrany dat a správy zabezpečení.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).