Hlavní navigace

Společnost Symantec uvádí produkty Norton 2010 s novými technologiemi zjišťování pro boj s počítačovou kriminalitou

[Tisková zpráva] Nezávislé testy prokazují, že Norton 2010 zůstává nejrychlejší sadou zabezpečení na světě

Sdílet

Praha – 7. října 2009 – Současní zloději online využijí každou příležitost ke krádeži čehokoli: vašich peněz, vaší identity a dokonce i vašeho dobrého jména. A jejich metody jsou každým dnem lstivější a důmyslnější. V roce 2008 blokovala společnost Symantec na celém světě každý měsíc v průměru více než 245 mil. pokusů nebezpečného kódu o útok. Padělané e-maily, falešné webové servery a reklamy online se snaží přimět nevinné oběti k vyzrazení osobních údajů, jako jsou čísla sociálního zabezpečení a čísla kreditních karet. Počítačoví zloději pak prodávají získané informace těm, kdo na černém trhu online nabídnou nejvíce. Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) ví, že počítačová kriminalita skutečně existuje, a proto tento výrobce bezpečnostního softwaru Norton přichází dnes na trh s produkty Norton 2010, které představují naprosto jedinečnou metodou zabezpečení online.

Nová technologie založená na pověsti s kódovým označením Quorum
Aplikace Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010 využívají nový model zabezpečení s kódovým označením Quorum, který zajišťuje bezkonkurenční zjišťování nového škodlivého kódu a dalece převyšuje tradiční zjišťování založené na signaturách a analýze chování. Quorum využívá největší zbraň počítačových zlodějů, kterou mají ve svém arzenálu, jejich schopnost děsivou rychlostí generovat jedinečné fragmenty škodlivého kódu, a tuto jejich zbraň obrací proti nim.

Počítačoví zloději v současné době urputně píší a poté přepisují nové a jedinečné fragmenty škodlivého kódu v naději, že uniknou před signaturami hrozeb, jak nejdéle to bude možné. V modelu zabezpečení Quorum nám právě naprostá jedinečnost souboru a jeho atributů pomáhá soubor identifikovat jako nový škodlivý kód. Technologie Quorum, vyvíjená více než tři roky, sleduje soubory a aplikace a desítky jejich atributů, jako je stáří, zdroj pro stažení, digitální podpis a rozšířenost. Z atributů je pomocí složitých algoritmů stanovena pověst. Quorum aktualizuje pověst souboru podle toho, jak je distribuován v Internetu a jak se jeho atributy mění. Pověst je obzvláště důležitá u nového souboru, který může být s velkou pravděpodobností hrozbou, kterou tradiční ochrana s velkou pravděpodobností nezjistí.

Nezávislá testovací laboratoř AV-Test.org uvedla, že beta verze aplikace Norton 2010 dosáhla „vynikajícího výsledku" v jejich nedávných testech tradičních metod zjišťování, jako jsou heuristika a signatury, i v dynamickém zjišťování nebezpečnějších nových hrozeb, které zpravidla unikají zjištění pomocí tradičních metod.

Citace
„Každý pátý člověk se stane obětí počítačové kriminality,“ řekl Rowan Trollope, senior vice president, Consumer Products and Marketing, společnost Symantec. „Víme, že hackeři neničí počítače, ale životy. Nové výkonné zabezpečení založené na pověsti, které nabízejí aplikace Norton 2010, dává lidem možnost vyřešit digitální nebezpečí všude tam, kde je možno se s nimi setkat online.“

„Rostoucí počet a důmyslnost bezpečnostních hrozeb již nelze zvládnout jen pomocí souborů signatur a heuristické analýzy chování,“ řekl Jon Oltsik, vedoucí analytik ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Technologie zabezpečení založená na pověsti, kterou společnost Symantec zavádí v produktech 2010, představuje nový a důležitý prvek zabezpečení ve vícevrstvé antivirové ochraně. Domnívám se, že odvětví zabezpečení Internetu bude v příštích několika letech stavět na technologiích, jako je Quorum.“

Nejrychlejší a nejefektivnější
Společnost Symantec navazuje na úspěch produktů Norton ve verzi 2009 a pokračuje v poskytování bezpečnostních produktů, které jsou rychlé a efektivní. V produktech Norton 2010 byla opět věnována velká pozornost výkonu, přestože byla v této verzi přidána také nová důležitá technologie ochrany. Nezávislá testovací laboratoř PassMark Software byla pověřena provedením srovnávacích testů, které na klíčových ukazatelích zjišťovaly vliv na výkon u produktů Symantec a nejdůležitějších konkurentů v oblasti bezpečnostního softwaru. Nejdůležitější body této zprávy:

 • Rychlá instalace – Instalace aplikace Norton Internet Security 2010 trvá přibližně jednu minutu.
 • Nejnižší využití pracovní paměti – Aplikace Norton Internet Security 2010 využívá pouze o něco málo více než 10 MB.
 • Rychlé prověřování – Prověřování aplikací Norton Internet Security 2010 trvá pouze 61 sekund při použití pevného disku a pouze 31 sekund při použití disku SSD.

Intuitivní a snadné každodenní použití
Skupina technologií Norton Insight v nových produktech 2010 využívá rozsáhlé informační systémy online k proaktivní ochraně počítače a informování uživatelů o tom, jaký vliv na výkon a zabezpečení mají soubory a aplikace, se kterými se setkávají při každodenním použití počítače online.

 • Norton Download Insight – Využívá rozsáhlé informační systémy online, které k proaktivní ochraně počítače využívají informace o pověsti. Analyzuje a oznamuje bezpečnost nových souborů a aplikací před tím, než je uživatelé nainstalují a spustí.
 • Norton System Insight – Poskytuje funkce a srozumitelné informace o systému, které pomáhají udržovat špičkový výkon počítačů. Automatická a vyžádaná optimalizace aplikací oživuje výkon aplikací. Zobrazuje poslední události v počítači a poskytuje informace potřebné ke zkoumání a analyzování problémů s počítačem. Výkonové grafy pomáhají přesně určit příčiny zpomalení počítače.
 • Norton Threat Insight – Poskytuje podrobnosti o hrozbách zjištěných v počítači, včetně užitečných informací o jejich původu (adresa URL) a prvním kontaktu.
 • Norton Insight Network – Využívá koncept shluků, který zavedla do užívání jedině společnost Symantec. Tato funkce založená na technologii Quorum přispívá k tomu, že zabezpečení založené na shlucích překonává svými schopnostmi tradiční seznamy zakázaných a povolených položek. Určuje úroveň důvěryhodnosti souboru pomocí statistické analýzy atributů souboru, která je založená na miliardách prověření několika milionů počítačů. Software Norton je tímto způsobem schopen určit důvěryhodné a nedůvěryhodné soubory, které by spadaly do šedé oblasti neznáma, pokud by byly použity pouze tradiční metody zabezpečení.

Další klíčové technologie:

 • SONAR 2 – Důmyslná technologie zabezpečení na základě analýzy chování druhé generace, která zjišťuje zcela nové hrozby na základě jejich podezřelých akcí bez potřeby tradičních otisků. Využívá údaje o pověsti ze shluku, bran firewall, síťové komunikace (systémy prevence narušení) a atributy souborů, jako je umístění v počítači, informace o původu apod., k rozhodnutí, zda program identifikovat jako hrozbu.
 • Nová ochrana před nevyžádanou poštou (pouze Norton Internet Security) – Výkonný modul blokování nevyžádané pošty podnikové třídy pomáhá odstraňovat nežádoucí e-maily a chrání před podvody a infekcemi šířenými prostřednictvím e-mailu. Je o 20 % účinnější než předchozí modul a nevyžaduje zaškolení.
 • Norton Safe Web (pouze Norton Internet Security) – Služba hodnocení webových serverů, která k výsledkům hledání vyhledávačů Google, Yahoo! a Live.com přidává hodnocení bezpečnosti, která varují uživatele před potenciálně nebezpečnými servery. Obsahuje také hodnocení bezpečnosti elektronického obchodování, které uživatelům pomáhá při rozhodování o bezpečnosti nákupů online.
 • OnlineFamily.Norton (pouze Norton Internet Security) – Uživatelé aplikace Norton Internet Security 2010 mohou volitelně vyzkoušet odběr nové webové služby OnlineFamily.Nor­ton, která rodičům poskytuje přehled o činnosti jejich dětí online a podporuje komunikaci o vhodném a nevhodném chování v Internetu.

Technická podpora zdarma

 • Společnost Symantec nadále poskytuje uživatelům aplikací Norton 2010 bezplatnou podporu prostřednictvím všech dostupných komunikačních kanálů – webu, e-mailu, chatu nebo telefonu.
 • Kromě toho, že nabízí bezplatnou podporu, společnost Symantec také provozuje úspěšné diskusní fórum uživatelů aplikací Norton, jehož prostřednictvím může veřejnost sdílet svoje znalosti a zkušenosti s produkty Norton.

Dostupnost, kompatibilita a cena
Aplikace Norton Internet Security 2010 a Norton AntiVirus 2010 je možno zakoupit okamžitě v USA prostřednictvím maloobchodníků a obchodu společnosti Symantec online na adrese www.symantecsto­re.com a prostřednictvím různých maloobchodů a online.

Aplikaci Norton Internet Security 2010 Netbook Edition bude možno zakoupit prostřednictvím maloobchodních partnerů společnosti Symantec ve vybraných zemích na celém světě. Tato speciální edice Norton Internet Security Netbook Edition poskytuje nejrychlejší a nejefektivněj­ší[6][6] ochranu před hrozbami online pro netbooky. Upozorňuje na rizikové webové servery, zabezpečuje připojení k veřejným aktivním bodům sítí Wi-Fi a zabraňuje stažení nebezpečného softwaru při procházení webu. Uživatelé mohou bez obav navštěvovat weby společenských sítí, procházet Internet, nakupovat a využívat bankovní služby online.

Produkty Norton 2010 podporují operační systémy Microsoft Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Všechny nejnovější verze (2009, 2010) hlavních produktů Norton, včetně aplikací Norton 360, Norton Internet Security a Norton AntiVirus, budou kompatibilní s operačním systémem Microsoft Windows 7, jakmile bude tento nový operační systém všeobecně dostupný. Uživatelům těchto produktů Norton s platným přihlášením k odběru budou aktualizace pro zajištění kompatibility automaticky dodány online bez dalších poplatků.

Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton Internet Security 2010 CZ je 1.499 Kč včetně DPH a zahrnuje licenci pro jeden počítač. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Doporučená maloobchodní cena aplikace Norton AntiVirus 2010 CZ je 1.099 Kč včetně DPH. V ceně je jednoroční přihlášení k odběru služby zahrnující použití produktu a získávání aktualizací ochrany. Všichni uživatelé aplikace Norton Internet Security a Norton AntiVirus s platným přihlášením k odběru pro daný produkt mají nárok na získávání nejnovějších aktualizací produktu prostřednictvím modelu odběru služby. Další informace jsou k dispozici v Centru aktualizací Norton na adrese http://update­center.norton­.com.

O produktech Norton společnosti Symantec
Produkty Norton společnosti Symantec chrání spotřebitele před tradičními hrozbami pomocí antivirové ochrany, ochrany před spywarem a ochrany před phishingem a také před boty, automatickým stahováním z webu a krádeží identity a současně mají nízké nároky na systémové prostředky. Společnost poskytuje také služby, například zálohování online a vyladění počítače, a je důvěryhodným zdrojem informací v otázkách bezpečnosti rodiny online.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).