Hlavní navigace

Symantec Hosted Services oznamují vylepšení globálního programu pro distribuční partnery

[Tisková zpráva] Nové nabídky programů zajišťují připravenost partnerů na model SaaS

Sdílet

Praha – 10. května 2010 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) představila vylepšený globální partnerský program skupiny Symantec Hosted Services. Nová struktura programu poskytne více než čtyřem tisícům globálních distribučních partnerů několik možností, jak rozšířit jejich portfolia a generovat opakované tržby.

„Očekáváme, že zavedení těchto vylepšení u stávajících partnerů a zapojení sítě globálních prodejců společnosti Symantec, kterým nabídneme možnost využívat hostované služby, přinese další růst,“ řekl James Palmer, Vice President Sales and Channel Strategy, Symantec Hosted Services. „Mnoho partnerů možná dosud nepřijalo model softwaru jako služby (SaaS), protože si uvědomují potřebu investic. Ale nejmodernější technologie Symantec Hosted Services pro zabezpečení a správu e-mailu, webu a rychlých zpráv ve spojení se špičkovými smlouvami o úrovni služeb umožňují partnerům v krátkém čase dosáhnout tržeb s minimálními investicemi a předvídatelnými náklady.“

Cílem nových vylepšení partnerských programů skupiny Symantec Hosted Services bylo zpřístupnit programy všem partnerům a rozšířit dostupnost hostovaných bezpečnostních aplikací na celou síť prodejců společnosti Symantec. Programy proto nabízejí nižší překážku vstupu a umožňují organizacím uplatnit se na rychle rostoucím trhu hostovaných služeb bez nutnosti investovat do drahých zdrojů a technologie.

Associate Program nabízí parterům dvě možnosti, jak získat provizi. Partneři, kteří se chtějí věnovat doporučování potenciálních klientů a získávat opakovaně provizi z nových kontraktů, upgradů a obnovení a jsou schopni splnit minimální požadavky, mohou s výhodou využít nový program Premium Associate Program. Vlivné osoby a konzultanti s občasnou možností doporučit potenciálního klienta mohou získat provizi z nových kontraktů a upgradů prostřednictvím standardního programu Associate Program, který nevyžaduje žádný minimální závazný počet doporučených potenciálních klientů. Premium Associate Program nabízí 15% provizi z nových obchodů, upgradů a obnovení a Associate Program nabízí 15% provizi z nových obchodů a upgradů.

Authorized Reseller Program má funkci vstupního programu pro prodejce se snadno splnitelnými vstupními požadavky. Vyžaduje minimální investici partnera po krátké proceduře vzdáleného nastavení. Program poskytuje 20% marži s možností, že všechny přetrvávající závazky v podpoře zákazníků budou plně spravovat Symantec Hosted Services.

Vzhledem k exponenciálnímu nárůstu využití služeb Hosted Exchange přizpůsobily Symantec Hosted Services nabídku svých programů ještě více těmto požadavkům. Program Hosted Applications Provider Program je program s výhradním přístupem určený výrobcům OEM. Parterům umožňuje začlenit služby hostovaného zabezpečení Symantec do hostovaných aplikací.

„Postup z úrovně Symantec Hosted Services Associate na úroveň Authorized Reseller poskytl další možnosti tržeb a dodatečnou výhodu rozsáhlé prodejní a technické podpory týmu Symantec Hosted Services,“ řekl David Montgomery, Senior Account Manager, System Design Group. „Tak, jak se mění trh zabezpečení, mění se také potřeby našich zákazníků a více zákazníků požaduje řešení SaaS. Dobrý program pro prodejce, který nám umožňuje vstoupit na trh hostovaných služeb, nám poskytl konkurenční výhodu na trh.“

K dalším vylepšením globálního programu Symantec Hosted Services pro distribuční partnery patří vylepšení portálu pro partnery o další funkce a lepší použitelnost, nové sady s konkurences­chopnou cenou a nové nástroje pro zajišťování a generování nabídkových cen. V rámci programu získají partneři podporu a zdroje pro celé prodejní spektrum a při marketingových aktivitách a školeních.

„Náš partnerský program se v minulosti zaměřoval hlavně na prodejce, ale nyní se rozvinul do mnohem širšího programu s mnoha možnostmi, které odpovídají různým obchodním modelům našich partnerů,“ řekl Palmer. „Vzhledem k všeobecnému zavádění modelu SaaS jsme hledali možnosti, jak nabídnout programy, které vyhovují široké řadě obchodních modelů a úrovní investic partnerů tak, aby každá organizace mohla svým zákazníkům snadno nabídnout hostované služby.“

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.