Hlavní navigace

Společnost Symantec zjednodušuje zálohování a obnovení, aby pomohla malým firmám chránit systémy před prostoji

[Tisková zpráva] Software Backup Exec System Recovery 2010 automatizuje ochranu dat a systémů, zrychluje obnovení celých systémů

Sdílet

Praha – 9. listopadu 2009 – Společnost Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila dostupnost softwaru Backup Exec System Recovery 2010, úplného řešení zálohování a obnovení dat a systémů pro malé firmy. Software Backup Exec System Recovery 2010 automatizuje proces zálohování celého systému nebo jednotlivých souborů a složek bez narušení produktivity uživatelů a umožňuje rychlé obnovení na stejný nebo jiný hardware, do virtuálních počítačů nebo vzdálených umístění. Software Backup Exec System Recovery 2010 zavádí novou podporu nejnovějších operačních systémů Microsoft, včetně systémů Windows 7, Microsoft Exchange 2010 a Microsoft Windows Server 2008 R2, čímž usnadňuje přechod na nové platformy a zajišťuje trvalou ochranu po dobu přechodu. V nové verzi bude software Symantec Backup Exec System Recovery podporovat koncem tohoto roku také operační systémy Linux.

„Současné malé firmy potřebují pracovat bez obav a to je možné pouze s ekonomickým a spolehlivým řešením zálohování a obnovení, které bude chránit jejich informace a systémy a tím minimalizuje prostoje a zabrání pohromám,“ řekl Pat Hanavan, vice president, Symantec Information Management Group. „Software Backup Exec System Recovery 2010 poskytuje malým firmám cenově dostupnou ochranu tak, aby mohly kdykoli snadno obnovit to, co právě potřebují, do jakéhokoli požadovaného fyzického nebo virtuálního prostředí.“

Pro malé firmy je zálohování a obnovení výzvou i zdrojem obav. Podle nedávného průzkumu mezi 1 650 malými a středními podniky a jejich zákazníky existuje velký nesoulad mezi tím, jak malé a střední podniky vnímají svoji připravenost na havárii, a skutečnou úrovní připravenosti. Podle průzkumu malé a střední podniky uváděly, že jsou si jisty svojí úrovní připravenosti na havárii (84 %), ale jejich praktiky odhalují, že tato jistota není podložená.

V průměrném malém nebo středním podniku došlo během uplynulých 12 měsíců ke třem výpadkům. Hlavní příčinou byly útoky viru nebo hackera, výpadky napájení a přírodní katastrofy. To je znepokojivé, protože téměř polovina respondentů udává, že dosud nemají plán pro řešení takových výpadků. Většina firem sice zavedla nějakou formu zálohování, ale pouze každá pátá (23 %) zálohuje každý den a 40 % zálohuje jednou za měsíc nebo méně často. Průzkum také prokazuje, že malé firmy, které přijdou v důsledku havárie o data, přijdou také o tržby a zákazníky.

Software Backup Exec System Recovery poskytuje malým firmám jediné snadno použitelné řešení pro zálohování a obnovení. Software Backup Exec System Recovery 2010 nyní obsahuje dříve volitelný doplněk společnosti Symantec Granular Recovery Option (v patentovém řízení). Tato funkce umožňuje malým firmám zálohovat celý souborový server, stolní počítač, přenosný počítač, virtuální server nebo důležitý aplikační server, například Microsoft Exchange nebo Microsoft SharePoint, a poté během několika minut obnovit granulární položky, například jednotlivé e-maily v systému Exchange, dokumenty SharePoint nebo jednotlivé soubory. Zálohy je možno ukládat na různá disková zařízení a kopírovat do externího umístění nebo na sekundární diskové zařízení pro účely obnovení po havárii.

Software Backup Exec System Recovery navíc přidává novou podporu nejnovějších virtuálních prostředí, včetně VMware vSphere 4.0, Microsoft Hyper-V Server 2008 a Citrix XenServer 5.x. Tato nová podpora zajišťuje, že více technicky orientované malé firmy, které do svých prostředí IT integrují virtualizaci, mohou pomocí softwaru Backup Exec System Recovery převést fyzické systémy na virtuální počítače pro účely testování nebo obnovení po havárii.

Pomocí řešení Backup Exec System Recovery Management Solution, které je bez dalších poplatků k dispozici spolu se softwarem Backup Exec System Recovery 2010, mohou organizace snadno spravovat své prostředí zálohování v místě a na vzdálených místech z jediné centralizované konzoly. Tuto funkci mohou s výhodou používat distribuční partneři, protože jim nabízí úplné vzdálené ovládání prostředí zálohování jejich zákazníků prostřednictvím připojení VPN. To jim umožňuje vytvářet, upravovat a distribuovat úlohy zálohování, zásady, instalační balíčky, upgradové balíčky a nastavení klientů a vzdáleně obnovovat svazky nebo celé systémy. Řada produktů Backup Exec System Recovery zahrnuje navíc edice, které zálohují a obnovují servery Microsoft Windows Server a Microsoft Windows Small Business Server a stolní i přenosné počítače.

Citace
„Malé firmy musejí v současné době zvládnout více s méně prostředky a hledají jednoduchá cenově dostupná řešení, jako je Backup Exec System Recovery 2010, která jim pomohou vyřešit jejich potřeby zálohování a obnovení IT,“ řekl Gene Bumgardner, ze společnosti OFM Computer Systems, Inc. „Novátorský přístup společnosti Symantec k zálohování a obnovení nám dává možnost pomoci našim zákazníkům z řad malých firem chránit a spravovat jejich informace a systémy a současně nám umožňuje rozšiřovat naši činnost a zvyšovat tržby ze služeb.“

„Jako malá firma, která se zabývá poradenstvím v oblasti IT, využíváme software Symantec Backup Exec System Recovery pro ochranu a správu našich informací a systémů a systémů našich klientů,“ řekl Andrew Chic, správce systémů ve společnosti Prophet Business Group Ltd. „Máme jistotu, že v případě katastrofy nebo výpadku obnoví software Symantec naše informace nebo celé systémy během několika minut, takže naše činnost nebude nijak narušena.“

Dostupnost na trhu a cena
Software Symantec Backup Exec System Recovery 2010 je okamžitě k dispozici za navrhovanou cenu 795 USD za každý server a 69 USD za každý stolní počítač. Software Symantec Backup Exec System Recovery Linux Edition bude podle plánu k dispozici koncem tohoto roku za navrhovanou cenu 495 USD za každý server.

O obchodních řešeních společnosti Symantec
Společnost Symantec pomáhá organizacím zabezpečit a spravovat informace pomocí řešení správy úložišť, archivace e-mailů, zálohování a obnovení.

O společnosti Symantec
Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).