Hlavní navigace

Symbol Technologies uvádí na trh nový snímač pro radiofrekvenční identifikaci

[Tisková zpráva]

Sdílet

Symbol Technologies uvádí na trh nový snímač pro radiofrekvenční identifikaci

Praha, 4. července 2005 – Nový podnikový snímač pro radiofrekvenční identifikaci (RFID) s označením Symbol XR400 představila Společnost Symbol Technologies, Inc. (NYSE:SBL), The Enterprise Mobility Company. První komerčně nasazený snímač, podporující operační systém Windows CE, umožňuje uživatelům a partnerům snadno vyvíjet aplikace, které pak běží přímo na snímači. Toto přizpůsobení zdokonaluje aplikace z běžného života jako je např. řízení inventáře v maloobchodních skladech a obchodech nebo sledování zavazadel na letištích.

Snímač XR400, jež je postaven na základech RFID snímače AR400, prokázal své kvality v komerčním provozu a integruje spolehlivou snímací výkonnost navrženou pro implementace RFID v podnikovém měřítku. Snímač dokáže podporovat všechny elektronické kódy produktů (EPC) první generace – třídu 0 i třídu 1 – a prostřednictvím budoucích upgrade firmware bude nabízet plnou podporu protokolu EPC druhé generace.

Nový snímač XR400 také obsahuje vstupní/výstupní porty pro obecné účely a podporu USB hostitele tak, aby mohl řídit přístroje počínaje lehkými čidly a alarmy až po webové kamery a obrazovky. Pomocí těchto periferních zařízení mohou podniky používat RFID k tomu, aby aktivovaly různé obchodní procesy včetně dynamických montážních linek, které jsou přenastavovány na základě specifických produktů přijímaných na přepravním páse, varování v reálném čase, která zamezují řidičům vysokozdvižných vozíků přepravit produkty na nesprávné místo, a pravidel pro opatrné zacházení, která signalizují křehkost předmětů v okamžiku, kdy předmět projde přes snímač u vstupní brány do překladiště.

„Tím, že zákazníkům umožní řídit a přesouvat informace ihned po zachycení dat, rozšiřuje snímač XR400 obchodní inteligenci až na hranici podniku,“ řekl Phil Lazo, viceprezident a generální manažer divize pro infrastrukturu RFID společnosti Symbol. „XR400 staví na našich rozmanitých zkušenostech se zákazníky v oblasti implementace RFID ve velkém. Snímač XR400, přírůstek do ucelené platformy produktů společnosti Symbol, podporuje zákazníky od pilotního nasazení RFID až po nasazení v plném měřítku.“

Fotografii produktu naleznete XR400. Pro více informací prosím kontaktujte prosím:
PRAM
Karel Kapinus – karel.kapinus@pram­.cz, tel.: +420 224 913 000
Symbol Technologies EMEA
Jiří Novotný – jiri.novotny@sym­bol.com, tel.: +420 224 474 187

O společnosti Symbol Technologies:

Společnost Symbol Technologies, Inc., The Enterprise Mobility Company, je uznávanou světovou špičkou v oblasti poskytování výrobků a řešení, která v reálném čase zachycují, přesunují a řídí informace z místa a na místo provádění obchodních činností. Mobilní podniková řešení společnosti Symbol Technologies integrují vyspělou technologii pro zachytávání dat, mobilní výpočetní platformy, bezdrátovou infrastrukturu, software pro mobilní řešení a služby Symbol Enterprise Mobility. Je prokázáno, že mobilní podniková řešení typu end-to-end fungující v reálném čase zvyšují produktivitu pracovní síly, snižují provozní náklady, podněcují provozní efektivitu a odkrývají konkurenční výhody. Společnost Symbol je důvěryhodným poradcem předních světových společností zabývajících se maloobchodním prodejem, dopravních a logistických společností, výrobců, státních a vládních organizací, právě tak jako poskytovatelů služeb ve zdravotnictví a pohostinství a penzijních služeb. Více informací naleznete na www.symbol.com