Hlavní navigace

Symposium InterSystems 2006

[Tisková zpráva] Ve dnech 19. - 20. června se v Táboře konalo Symposium InterSystems 2006 s názvem „Inovace každý den“. Setkali se zde uživatelé, odborníci a vývojáři na platformách Caché a Ensemble, kteří si vyměňovali zkušenosti a názory z oblasti vývoje aplikací a integrace.

Sdílet

Na úvod konference představil Andreas Dieckow, Product Manager, Strategic Planning, vizi dalšího rozvoje produktů InterSystems. Na něho navázal Bill McCormick, Web/Objects Support Manager, prezentací novinky v Caché, platformy XEN, jež slouží pro rychlou tvorbu webových aplikací. XEN je založená na Caché Server Pages (CSP) a obsahuje rovněž bohatou knihovnu předdefinovaných komponent. Mezi progresivní vlastnosti XEN patří zpracování XML, které se děje už při kompilaci, a ne až za běhu programu, důsledná nezávislost na platformě a prohlížeči, žádný software na straně klienta, silné zabezpečení, automatická podpora vícejazyčných aplikací a škálovatelnost pro tisíce souběžně pracujících uživatelů.

Kromě produktových inovací v Táboře dostali slovo také aplikační partneři, kteří používají řešení InterSystems v praxi. Mezi jinými zde vystoupil Jan Tomášik z firmy Mediworx, který hovořil o Caché v prostředí zdravotních pojišťoven, a Lubomír Šibor z firmy Prosoft, který mluvil o vývoji nemocničního informačního systému v Caché.

Účastníkům konference se představil také nový marketingový ředitel společnosti InterSystems ve střední a východní Evropě Peter Mengel (43).

Součástí symposia bylo i sportovní odpoledne, při němž si účastníci mohli zasoutěžit na kanoích nebo čtyřkolkách a okusit adrenalin na horolezecké stěně. Večerní společenský program probíhal v brazilském duchu – k vidění bylo taneční bojové umění capoeira a plivači ohně a k tomu všemu zněly latinskoameric­ké rytmy.