Hlavní navigace

System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 je hotov

[Tisková zpráva] S novými produkty rodiny System Center a Windows Server 2008 R2 získávají zákazníci kompletní řešení pro virtualizaci a její centrální správu.

Sdílet

Praha, 26. srpen 2009 – Microsoft uvolnil finální verzi nástroje pro správu virtuální infrastruktury System Center Virtual Machine Manager 2008 R2. Spolu s finálními verzemi ostatních produktů rodiny System Center a novým serverovým operačním systémem Windows Server 2008 R2 tak Microsoft nabízí ucelené portfolio produktů pro nasazení a správu virtualizace založené na technologii Hyper-V verze 2. Finální produkt Virtual Machine Manager 2008 R2 je od dnešního dne k dispozici ke stažení ve 180denní testovací verzi ze stránek Microsoftu. Pro zákazníky nakupující v multilicenčním programu bude produkt dostupný od 1. října 2009.

Virtual Machine Manager 2008 R2 (VMM) představuje nástroj pro centralizovanou správu virtualizovaného datového centra. Z jednoho místa je možné spravovat infrastrukturu založenou nejen na technologii Hyper-V, ale i na virtualizačních technologiích třetích stran. Ve spojení s Windows Serverem 2008 R2 Hyper-V nabízí zákazníkům nové funkce, jako je například:

  • Migrace za provozu (Live Migration) – umožňující přesouvání virtuálních počítačů mezi fyzickými servery bez přerušení.
  • Sdílení jednoho oddílu na diskovém poli (LUN) více virtuálními počítači v rámci vysoce dostupného prostředí s využitím technologie Cluster Shared Volumes.
  • Přidávání diskových úložišť virtuálním počítačům za chodu.
  • Rozšířená podpora migrace virtuálních počítačů do a mimo clustery v rámci Storage Area Network (SAN).

Právě uvolněnou 180denní verzi System Center Virtual Machine Manager 2008 R2 je možné stahovat ze stránek: http://www.mi­crosoft.com/dow­nloads/detail­s.aspx?Family­ID=292de23c-845c-4d08–8d65-b4b8cbc8397b. Více informací o VMM 2008 R2 naleznete na: http://www.mi­crosoft.com/sys­temcenter/vir­tualmachinema­nager/en/us/de­fault.aspx.

Pro zákazníky a partnery, kteří by se o novém VMM 2008 R2 rádi dozvěděli více, je na stránkách Microsoft TechNet připraveno online školení (EN), které se bude konat dne 9. září 2009 od 19.00 hodin. Zájemci se mohou registrovat zde.

O společnosti Microsoft
Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).