Hlavní navigace

Systém IBM dosáhl v zásadním benchmarku trojnásobného výkonu, co systém HP

[Tisková zpráva] ARMONK, New York – 10. června 2008: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že server řady Power Systems otřásl dalším milníkem, když prokázal téměř třikrát vyšší výkon na procesorové jádro než HP Superdome, a dokonce za nižší cenu. Podle výsledku benchmarku Transaction Processing Performance Council (TPC-C) je unixový systém IBM prvním a jediným serverem, který dokáže zpracovat více než šest miliónů transakcí za minutu.

Sdílet

Podnikový server Power 595 s procesory IBM POWER6™, operačním systémem AIX®, databází DB2® 9.5 a datovým úložištěm DS4800 vytvořil výkonnostní rekord 6 085 166 tpmC při ceně $2,81/tpmC.

Výkon serveru Power 595 umožňuje zákazníkům nahradit tři 128jádrové počítače HP Superdome (celkem 384 jader v šesti počítačových skříních) dvěma 64jádrovými servery Power 595 (se 128 jádry ve dvou skříních). Počet procesorových jader tak klesne o 66 procent a zákazníci ušetří 20 procent nákladů na energii a 55 procent nákladů na licencování softwaru, jehož cena se určuje podle počtu jader. Úspora místa je 59procentní.

Výkon na jádro je pro zákazníky důležitý z toho důvodu, že většina velkých výrobců unixového softwaru stanovuje ceny licencí podle počtu procesorových jader. DB2 9.5 nabízí řadu technologických inovací jako například PureXML a technologii komprese dat na úrovni řádků, která umožňuje výrazně ušetřit diskovou, přenosovou a paměťovou kapacitu.

Gartner uvádí: „Více než 70 procent z tisícovky největších světových organizací bude muset v příštích pěti letech zásadně upravit vybavení svých datových center.“ IBM Power Systems jsou klíčovým prvkem této transformace, neboť poskytují podstatně lepší možnosti virtualizace a umožňují zákazníkům konsolidovat kapacitu serverů, šetřit energii a efektivněji spravovat náklady na informační technologie.

Úspěch mezi zákazníky
Klienti po celém světě pomocí IBM Power Systems dosahují podstatné úspory provozních nákladů. Například University of Pittsburgh Medical Center (UPMC), integrovaná fakultní nemocnice s obratem přes 7 miliard dolarů a jedno z nejrenomova­nějších akademických lékařských center ve Spojených státech, nahradilo servery HP a Sun systémy IBM Power. Iniciovalo projekt konsolidace a virtualizace serverů s cílem zabrzdit neustálé zvyšování nákladů na datové centrum a dosáhnout větší efektivity provozu.

„Za čtyři roky, co používáme platformu IBM Power Systems, jsme ocenili její bezprecedentní výkon a spolehlivost,“ řekl Paul Sikora, viceprezident UPMC pro transformaci IT. „IDC zpočátku odhadla, že bychom za první tři roky realizace našeho projektu mohli ušetřit téměř 20 miliónů dolarů za technickou infrastrukturu, ale v poslední době tato úspora podle nich stoupla na 30 miliónů dolarů. Na základě prvních testů serveru IBM Power 595 s procesory POWER6 jsme přesvědčeni, že s nimi dosáhneme ještě vyššího výkonu s nízkými náklady pro zdravotnická řešení používaná našimi lékaři, sestřičkami a pacienty.“

Evropský patentový úřad, který sídlí v Nizozemsku, nasadil IBM Power Systems kvůli vyšší energetické efektivitě. Patentový úřad poskytuje jednotnou proceduru podávání žádostí pro jednotlivé investory a společnosti, jež žádají o patentovou ochranu až ve 38 evropských zemích.

„Právě energetická úspornost serveru Power 595 byla při našem rozhodování stěžejní,“ řekl Michel Fombellida Lopez, technický ředitel Evropského patentového úřadu. „S novým systémem a sadou virtualizačních technologií PowerVM ušetříme náklady na energii a místo.“

Kubus IT je nově založený poskytovatel služeb IT pro zdravotní pojišťovny AOK Bavorska, Saska a Durynska, které obsluhují více než sedm miliónů klientů v Německu.

„Vzhledem k našim velmi dobrým zkušenostem se dvěma servery IBM System p5 595 z hlediska spolehlivosti a virtualizace jsme si jisti, že dva nedávno nainstalované systémy IBM Power 595 nám také poskytnou vysoký výkon, spolehlivost a finanční efektivitu. Flexibilita virtualizačních technologií IBM je klíčem k efektivnějšímu provozu aplikací SAP,“ řekl Andre Rentsch, ředitel společnosti kubus IT.

Bezpečnostní certifikace systému AIX 6
IBM dále získala zásadní bezpečnostní certifikace, na které kladou důraz při výběrových řízeních státní úřady a podniky po celém světě. Systém IBM AIX V6.1 s technologií Workload Partitions a server IBM Power 570 s procesory POWER6 získaly certifikaci Profilu ochrany řízeného přístupu (Controlled Access Protection Profile, CAPP) v rámci Společných kritérií pro testování informačního zabezpečení (Common Criteria for Information Security Evaluation) na úrovni Evaluation Assurance Level 4 Augmented (obvykle označované CAPP/EAL4+). V rámci Společných kritérií jsou produkty hodnoceny proti přísným standardům, jež ověřují proces návrhu produktu, vývojové prostředí, funkčnost, zvládání bezpečnostních slabin, testování a dokumentaci. Je to první sada bezpečnostních certifikací systému AIX 6 a serverů založených na procesoru POWER6.

Dostupnost systémů Power
Server Power 595, který se začal prodávat v květnu v 32jádrových konfiguracích s podporou systému AIX, je nyní k dispozici i v plných 64jádrových konfiguracích jako high-endový server řady IBM Power. Podpora operačního prostředí „i“ (dříve i5/OS) je plánována na září a podpora systému Linux® je plánována na říjen.

Společnost IBM ve druhém čtvrtletí úspěšně plnila plánovaná data zákaznické dostupnosti pro všechny modely systémů Power včetně serveru střední kategorie Power 570, základních modelů Power 520 a 550, vodou chlazeného superpočítače Power 575 „Hydro-Cluster“ a blade serverů BladeCenter® JS12 a „i“ Edition pro platformu BladeCenter S.

Dramatický nárůst využívání virtualizace
Počáteční objednávky a dodávky svědčí o dramatickém nárůstu využívání virtualizace u nových systémů Power. Objednávek virtualizační technologie PowerVM k serverům Power 570 je až o 40 procent více než u předchozích modelů s procesory POWER5 a u nového unixového serveru Power 550 se více než ztrojnásobily z 20 na 70 procent. Dokládá to zásadní expanzi využívání virtualizace nejen ve velkých podnicích, ale i ve firmách střední velikosti. Penetrace virtualizační technologie PowerVM u nového serveru Power 595 je ještě vyšší, odhaduje se na víc než 90 procent.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).