Hlavní navigace

T-Mobile podporuje služby Plať mobilem a zvyšuje limit u m-platby

[Tisková zpráva] Maximální částka transakce nově 1 200 Kč. Výhodnější podmínky pro obchodníky

Sdílet

Praha, 16. března 2011 – T-Mobile dlouhodobě podporuje rozvoj mobilních plateb na českém trhu. Nyní dochází k významnému rozšíření možností využití této platební metody v oblastech, kde nízká částka jedné transakce bývala překážkou. Klienti mohou nakupovat v pohodlí přímo ze svého mobilního telefonu, přičemž maximální částka platby se zvýšila z původních 700 Kč na 1 200 Kč.  

„V současné době se prostřednictvím této platformy realizuje více než 1 000 transakcí denně, což je nárůst o 100 % oproti loňským číslům,“ říká Vít Šoupal, senior manažer mobilních plateb T-Mobile, a dodává: „Internetové stránky www.platmobilem­.cz navštíví denně 5 000 návštěvníků za účelem zjištění bližších informací. Současně s navýšením transakčního limitu dochází také ke snížení odměny pro TMCZ a tím k vylepšení obchodních podmínek m-platby pro obchodníky. Navýšení maximální částky a zlepšení obchodních podmínek vnímáme jako jeden z klíčových faktorů pro budoucí rozvoj mobilních platebních bran, což dokazují i ohlasy našich obchodních partnerů.“ 

M-platba jako jedna z platebních metod „Plať mobilem“ umožňuje zákazníkům realizovat rychlou a bezpečnou úhradu služeb či zboží prostřednictvím webového či wapového rozhraní mobilního telefonu či internetu. Využívá se přitom platební brány umístěné na internetových stránkách. Způsob úhrady je vhodný například pro prodej vstupenek na hudební a sportovní akce, nabídku pojištění, eshopy se softwarem nebo herny. Platby jsou zákazníkům strhávány buď z kreditu předplacené karty, nebo přičteny k vyúčtování u tarifních klientů. 

V současné době lze jednoduchého a komfortního způsobu placení prostřednictvím Plať mobilem (ať už formou SMS plateb nebo m-plateb) využít při nákupu vstupenek na festivaly, jízdenek na MHD, parkovacích lístků, e-knih, cestovního pojištění, zvýraznění inzerce na internetových reklamních portálech, nákupu mobilního obsahu či při internetovém sázení. Do budoucna se počítá s rozšířením uplatnění i v dalších oblastech jako prodeje lístků do kin, na různé sportovní a kulturní akce, jízdenky meziměstské dopravy a v neposlední řadě i prodej fyzického zboží v e-shopech.

Jednotná platební  značka Plať mobilem, na jejímž zavedení se T-Mobile aktivně podílel, vznikla ve spolupráci členů Asociace provozovatelů mobilních sítí a má za cíl srozumitelným způsobem představit zákazníkům různé druhy mobilních plateb (platební brány, Premium SMS, DMS a Audiotex) a jejich využití.

Více informací zde.  

O společnosti

Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. K 31. prosinci 2010 společnost obsluhovala téměř 5,5 milionu mobilních zákazníků.  

T-Mobile je operátorem veřejné mobil­ní komunikační sí­tě ve standardu GSM a UMTS. Od 1. ledna 2008 je T-Mobile poskytovatelem služby vysokorychlostního přístupu k internetu technologií ADSL a rovněž nabízí  hlasové služby prostřednictvím veřejné pevné sítě  elektronických komunikací. Od roku 2009 společnost rozšířila nabídku o ICT služby a od listopadu 2010 nabízí ta­ké satelitní  T-Mobile Televizi. 

Od svého založení  společnost klade důraz na kvalitu nabízených služeb, vynikající  péči o své zákazníky a korektní chová­ní k obchodním partnerům, zaměstnancům a životnímu prostředí. T-Mobile je mimo jiné držitelem ocenění VIA Bona 2009 za zapojování zaměstnanců do dárcovství a dobrovolnictví. 

T-Mobile je členem mezinárodní  telekomunikač­ní skupiny Deutsche Telekom. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.  

Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).