Hlavní navigace

T-Mobile si pro svou mobilní televizní platformu zvolil SafeBSF od společnosti SafeNet

[Tisková zpráva] SafeBSF řídí uživatelská oprávnění, zajišťuje ziskovost a šetří náklady operátora využitím stávající infrastruktury pro ověřování uživatelů

Sdílet

Praha, 16.9.2008 – Společnost SafeNet, Inc., globální lídr v oblasti počítačové bezpečnosti, dnes oznámila, že český T-Mobile se po rozsáhlém testování rozhodl pro svou DVB-H mobilní televizní platformu využít systém ověřování uživatelů SafeBSF.

SafeBSF ověřuje uživatele, kteří smí vstoupit do multimediální aplikace včetně mobilního televizního vysílání pomocí standardu GBA (Generic Bootstrapping Architecture). Použitím SafeBSF si T-Mobile může být jistý, že k obsahu platformy získají přístup pouze oprávnění uživatelé. SafeBSF také nabízí účelově otevřenou autentifikaci, která se dá použít pro více služeb včetně mobilní televize nebo mobilních plateb.

SafeNet integroval kompletní sadu komponent GBA do zkušební verze mobilní televizní platformy T-Mobile. Cílem zkušební verze je vyhodnotit funkčnost technologie pro mobilní televizní vysílání ještě předtím, než dojde k jejímu komerčnímu využití.

„Při přípravě zkušebního systému nám SafeNet pomohl výrazně zredukovat náklady na vývoj a čas potřebný na uvedení služby na trh. Dodal nám totiž řešení k ověřování uživatelů, které se přímo propojilo s naším domovským lokačním registrem a využilo komponent existující mobilní infrastruktury,“ řekl Petr Kirchner, architekt mobilního televizního vysílání v T-Mobile.

„T-Mobile ví, že ověřování uživatelů a řízení uživatelských oprávnění jsou kritická místa při vývoji jakýchkoliv mobilních služeb, včetně mobilní televize,“ uvedl Dr. Simon Blake-Wilson, výkonný ředitel pro zabudovaná bezpečnostní řešení v SafeNet. „Integrace SafeBSF umožní T-Mobile velmi rychle poskytovat na trh konkurenční mobilní služby velmi rychle.“

SafeBSF realizuje vzájemnou autentifikaci spotřebitele, resp. jeho SIM karty, a sítě operátora v době spuštění služby. Řešení spočívá v kompletní sadě komponentů včetně BSF, HSS/HLR Proxy a Zn proxy.

Pro více informací o SafeBSF navštivte stránku: www.safenet-inc.com/SafeBSF

Portfolio společnosti SafeNet pro DRM a zabezpečení mobilního televizního vysílání
SafeNet jej jediný dodavatel na světě, který nabízí kompletní portfolio produktů pro zabezpečení, řízení a komerční využití digitálního obsahu založené na otevřených standardech. Společnost se plně věnuje vývoji flexibilních řešení pro DRM a mobilní vysílání a je aktivním členem několika odborných sdružení včetně BMCoForum, China DRM Forum, a také Open Mobile Alliance (OMA). Firmám jako British Telecom, CCTV, Ericsson, HP, Huawei, Irdeto, MediaTek, Mobily, Nokia, Sony, Sun, UPC a řadě jiných SafeNet dodává řešení pro DRM a zabezpečení mobilního televizního vysílání.

Pro více informací o portfoliu DRM a ochraně mobilního televizního vysílaní navštivte stránky www.safenet-inc.com/DRM

About SafeNet, Inc.
SafeNet is a global leader in information security. Founded 25 years ago, the company provides complete security utilizing its encryption technologies to protect communications, intellectual property and digital identities, and offers a full spectrum of products including hardware, software, and chips. UBS, Nokia, Fujitsu, Hitachi, Bank of America, Adobe, Cisco, Microsoft, Samsung, Texas Instruments, the U.S. Departments of Defense and Homeland Security, the U.S. Internal Revenue Service and scores of other customers entrust their security needs to SafeNet. In 2007, SafeNet was acquired by Vector Capital, a $2 billion private equity firm specializing in the technology sector. For more information, visit www.safenet-inc.com.