Hlavní navigace

T-Systems podepsal kontrakt se společností Deutsche Post DHL na zajištění konektivity pro datová centra a globální síť

[Tisková zpráva] Uzavření pětileté smlouvy přispívá k lepšímu propojení zahraničních datových center a předpokládá globální řízení telekomunikačních služeb firmou T-Systems. Dohoda je součástí programu zvyšování efektivnosti v oblasti telekomunikací a ICT v rámci Deutsche Post DHL v celosvětovém měřítku. Očekávaná úspora je ve výši 190 miliónů eur během pěti let.

Sdílet

Společnost Deutsche Post DHL, světová jednička v poskytování logistických služeb, podepsala smlouvu s T-Systems na dobu pěti let. Smlouva zahrnuje propojení datových center DHL na celém světě a globální řízení služeb. Smlouva je součástí celosvětové iniciativy Deutsche Post DHL, jejímž cílem je zvýšení efektivnosti při provozu telekomunikačních služeb a snižování nákladů na hlasové a datové služby. Cílem dosavadních opatření v rámci iniciativy, včetně této smlouvy, je úspora celkově více než 190 miliónů eur během pěti let.

„Je to důležitý krok k optimalizaci naší celosvětové telekomunikační sítě“, prohlásil Ralf Weissbeck, ředitel IT služeb Deutsche Post DHL. „Smlouva s T-Systems zajistí konzistentní a integrované telekomunikační služby, které budou vyhovovat našim potřebám.“

Smlouva s T-Systems se týká hlavních datových spojů – páteřní sítě, které spojují datová centra Deutsche Post DHL v Praze a v Cyberjaya (Malajsie), včetně propojení IT služeb v USA s celosvětovou komunikační sítí DHL. Součástí smlouvy je také globální řízení telekomunikačních služeb (Global Telecoms Service Management-Funktion) ze strany T-Systems, které řízením regionálních poskytovatelů telekomunikačních služeb zajišťuje operativnost, kompatibilitu a perfektní služby v celosvětovém měřítku. Spolupráce byla zahájena již v listopadu letošního roku. Zahrnuje rozšíření nejmodernější sítě MPLS, která nahradí současnou globální síť.

„Pro naše globální zákazníky nabízíme naše služby v jejich centrálách i v zahraničních pobočkách“, uvedl Joachim Langmack, ředitel prodeje T-Systems. „Deutsche Post DHL bude těžit z našeho globálního řízení služeb i z naší pružné nabídky orientované na poptávku.“ “Významným krokem v rámci této globální služby je dohled páteřní sítě Deutsche Post DHL řízený z Prahy”, uvádí Michal Hátle, generální ředitel T-Systems Czech Republic a.s.

Společnost T-Systems je stávajícím poskytovatelem telekomunikačních služeb Deutsche Post DHL v Německu. Dnes podepsaná smlouva nabízí strategickou možnost integrace německé telekomunikační sítě a sítí jiných regionů, pro zajištění služeb v celosvětovém měřítku.

Koncern Deutsche Post DHL již letos ke zvýšení efektivnosti telekomunikačních služeb vedle smlouvy s T-Systems uzavřel smlouvy s poskytovateli služeb v USA a v Evropě. Pracuje se na odpovídajících programech zaměřených na racionalizaci, sladění a zlepšení vzájemného propojení služeb i v evropské a asijsko-tichomořské oblasti, na nových trzích i v celé americké oblasti.

Společnost Deutsche Post DHL v rámci programu úspor identifikovala a již realizovala širokou paletu opatření ke snížení nepřímých nákladů a zvýšenému využívání hodnot. Koncern si je jist tím, že ve druhém čtvrtletí roku 2010 dosáhne v oblasti nepřímých nákladů celkové úspory ve výši jedné miliardy eur.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

O společnosti Deutsche Post DHL
Deutsche Post DHL je největším poštovním a logistickým koncernem na světě. Koncernové značky Deutsche Post a DHL disponují jedinečným portfoliem v logistice (DHL) a komunikaci (Deutsche Post). Skupina svým zákazníkům nabízí jednoduché standardní produkty i inovativní řešení šitá na míru – od dialogového marketingu po řetězec dodávek pro průmysl. Celosvětovou síť zaměřenou na služby, kvalitu a udržitelnost tvoří 500.000 zaměstnanců ve 220 zemích a teritoriích. Koncern svými programy v oblasti ochrany klimatu, pomoci při katastrofách a vzdělávání přebírá společenskou zodpovědnost. Obrat Deutsche Post DHL v roce 2008 přesáhl 54 miliard eur.