Hlavní navigace

Společnost T-Systems buduje největší datové centrum v Německu

[Tisková zpráva] Investice do cloud computingu. 24 000m2 pro IT služby v roce 2015. 70 nových pracovních příležitostí

Sdílet

Společnost T-Systems, která tvoří součást koncernu Deutsche Telekom, staví nové datové centrum nedaleko Magdeburgu s plochou 24 000 m2, čímž se stane největším prostorem pro ICT služby v celém Německu. První část, která poskytne plochu o rozměru 9 000m2, bude hotova v roce 2012 a vytvoří přibližně 70 nových pracovních míst, otevření celého komplexu je pak naplánováno na rok 2015. Samozřejmostí je jeho vysoká bezpečnost. Tento projekt podporuje spolkový stát Sasko v řádech milionů Euro.

Saský ministr pro hospodářství Dr. Reiner Haseloff vyjádřil potěšení, že nové centrum vzniká právě ve spolkové zemi Sasko. „Velmi intenzivně jsme vyjednávali se společnosti T-Systems o umístění datového centra a nyní byla jednání úspěšně završena. Toto rozhodnutí bude mít významný dopad do místního IT sektoru, který je nyní ve fázi růstu. Poskytnutím finanční pomoci, kterou investujeme do skutečně inovativních technologií, zajistíme tvorbu nových pracovních míst v dlouhodobé perspektivě.“

„Cloud computing je klíčem k růstu: přesunem inteligence do sítě získají zákazníci možnost platit za svá ICT řešení na flexibilní bázi, přesně podle jejich potřeb. V současnosti jsou našimi zákazníky především velké společnosti, ale přínosy z cloud computingu rostou i pro menší firmy, řekl René Obermann, generální ředitel společnosti Deutsche Telekom. „Trvale zvyšujeme dostupné kapacity pro provoz cloud computingu. Naše řešení přináší výhodu pro naše zákazníky, včetně mezinárodních firemních zákazníků založenou na bezpečnosti a ochraně dat,“ říká René Obermann.

Datová centra provozuje společnost T-Systems i v České republice. Prostřednictvím datových center jsou poskytovány lokálním i mezinárodním zákazníkům ICT služby založené na cloud computingu, virtuálních desktopech a provozu kritických aplikací (např. SAP).

O společnosti T-Systems
Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes tři miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně devět miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).