Hlavní navigace

Společnost T-Systems získala celoevropskou zakázku od firmy TUI Travel

[Tisková zpráva] Jedna z největších realizací systému Microsoft Office Communicator na světě. Implementace IP hlasové sítě v sedmi evropských zemích. TUI Travel bude používat technologii nové generace .

Sdílet

Přední světová cestovní kancelář TUI Travel zadala společnosti T-Systems outsourcingovou zakázku na realizaci celoevropské komunikace po dobu pěti let. Společnost T-Systems, která je součástí skupiny Deutsche Telekom, převezme kompletně odpovědnost za poskytování integrovaných hlasových, datových a mobilních služeb hlavním značkám TUI Travel v mainstreamovém sektoru současně s nasazením systému Microsoft Office Communicator jako integračního prvku.

Tato celoevropská iniciativa umožňuje sjednocení infrastruktury a služeb obchodní sítě TUI Travel a podporuje strategický synergický program zákazníka. TUI Travel bude mít zajištěnou modernizaci telekomunikační infrastruktury, sjednocení obchodních procesů a výrazné snížení nákladů na provoz ICT.

“Vzhledem k nedávné konsolidaci naší společnosti hledáme, jak zlepšovat obchodní výsledky a zvýšit synergie v rámci naší firmy. Společnost T-Systems jsme zvolili proto, aby integrovala a zdokonalila naše telekomunikační služby, neboť má prověřené technologické a globální zkušenosti k řízení projektu tohoto rozsahu a velikosti. Tento projekt zvýší naše komunikační kapacity, umožní lepší spolupráci mezi kolegy v TUI, poskytne lepší služby zákazníkům a výrazně uspoří náklady,” uvedl Jim Mann šéf informačních služeb TUI Travel.

Kontrakt s TUI Travel následuje po sérii oznámení T-Systems ohledně velkých zakázek, které zahrnují smlouvy s koncerny BP, Philips a Deutsche Post DHL. “Právě podepsaný kontrakt je dalším významným milníkem naší strategie mezinárodního růstu. Potvrzuje, že T-Systems je jedničkou pro globální zákazníky v Evropě,” podotkl Reinhard Clemens, člen představenstva Deutsche Telekom a generální ředitel společnosti T-Systems.

T-Systems během příštích pěti let převede současné hlasové sítě TUI Travel na sjednocenou platformu a zajistí optimalizaci služeb. Současně bude systém Microsoft Office Communicator zpřístupněn více než 25.000 zaměstnancům TUI ve Velké Británii, Irsku, Německu, Francii, Belgii, Nizozemí a Švýcarsku.

Tyto nové kapacity umožní poskytovat lepší služby zákazníkům. V prodejních místech budou nasazeny nové nástroje, které pomohou poskytovat bezprostřední odezvy na podrobné dotazy a usnadní zákazníkům rychlejší rozhodnutí při objednávkách zájezdů.

“Dnešní oznámení je podloženo našimi úspěšnými vztahy s TUI Travel a podtrhuje naše vedoucí tržní postavení poskytovatele první volby při řešeních, která využívají konvergenci technologií IT a telekomunikací,” prohlásil šéf britské odnože T-Systems Sam Kingston. “TUI Travel poctila T-Systems důvěrou k implementaci ambiciózního programu technologických změn. Našimi vysoce kvalitními službami poskytovanými společnosti TUI Travel pomáháme realizovat její vizi.”

Rozsáhlé outsourcingové projekty realizuje společnost T-Systems i v České republice. Pro potřeby zákazníků je připraveno komplexní portfolio, které zahrnuje širokou nabídku ICT řešení, systémovou integraci a speciální řešení na míru. Společnost disponuje rozsáhlým technologickým zázemím, moderními datovými centry a rozsáhlými zkušenostmi z lokálních i mezinárodních projektů.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2009 činily výnosy společnosti přes 3 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 45.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2009 činily přibližně 9 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti. Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.