Hlavní navigace

Multimediální tablet Toshiba FOLIO 100 s Androidem v prodeji

[Tisková zpráva] Portál Toshiba Market Place pro FOLIO 100 nabízí široký výběr aplikací ke stažení

Sdílet

Praha, Česká republika, 4. listopadu 2010 – Společnost Toshiba zahájila v Evropě distribuci nedávno ohlášeného multimediálního tabletu FOLIO 100. Přístroj s platformou Android nabízí bohaté multimediální zážitky a širokou škálu aplikací a služeb ke stažení z Toshiba Market Place.

Vychutnejte si bohaté multimediální zážitky
Pro osobní multimediální tablet FOLIO 100 s úhlopříčkou displeje 25,7 cm (10,1") je charakteristická široká nabídka možností připojení a bezproblémový, komfortní přístup k zábavě, sociálním sítím a mobilnímu internetu. Podpora Adobe® Flash 10.1 dále rozšiřuje bohatou multimediální výbavu tabletu FOLIO 100. Zásuvný modul (plug-in), který umožní přehrávat videa ve formátu Flash, bude k dispozici k bezplatnému stažení v polovině listopadu 2010 prostřed­nictvím portálu Toshiba Market Place.

Široká nabídka aplikací umožňuje přizpůsobit FOLIO 100 vlastním potřebám
Díky portálu Toshiba Market Place nabízí tablet FOLIO 100 přístup k široké nabídce aplikací optimalizovaných pro 10,1palcový displej. Uživatelé si mohou vybírat z několika stovek2 aplikací, které jsou přehledně rozčleněny do jednotlivých kategorií, mezi něž patří například komunikace, hry, cestování a mapy, obchod a finance, elektronické knihy, utility a mnoho dalších.

Platforma pro vývojáře nabízí profesionální podporu
Společnost Toshiba chce podporovat vývojáře aplikací a nabízí proto přístup na platformu (www.toshibatou­ch.eu), která je určená speciálně pro jejich potřeby. Naleznou zde užitečné nástroje a získají profesionální podporu pro vývoj nových aplikací, které budou optimalizovány pro tablet FOLIO 100 a jeho internetového společníka Toshiba AC100. Aplikace je možné posílat na portál a do portfolia Toshiba Market Place budou zařazeny, jakmile získají schválení pro používání na modelech FOLIO 100 a AC100. Atraktivní model sdílení výnosů umožňuje vývojářům získat až 70 procent výnosů z jejich aplikací.

Stahovat a sdílet hudbu je snadné
Sekce Music Place, jejíž obsah dodává společnost 7Digital, nabízí snadno ovladatelnou klientskou aplikaci umožňující přístup k jednomu z největších katalogů hudby. Uživatelé si mohou zakoupené skladby stáhnout a uložit na tabletu FOLIO 100 nebo si mohou zvolit jejich uložení na osobním úložišti v cloudu (personal cloud storage area) a následně je sdílet na svých zařízeních připojených k internetu. Otevírá se tak moderní způsob sdílení digitálního obsahu kdykoli a kdekoli.

Fakta a čísla*

 • CPU: Nvidia® Tegra™ 2
 • Kapacitní multidotykový displej s úhlopříčkou 25,7 cm (10,1") a s rozlišením 1024×600 pixelů
 • Vysoce intuitivní grafické rozhraní jako nadstavba Android 2.2 (Froyo)
 • Kapacita vestavěné paměti 16 GB
 • Bluetooth 2.1 + EDR, WLAN (802.11 b/g/n), Mobile Broadband (bude brzy k dispozici u určitých modelů a v některých zemích)
 • Kompatibilní s certifikací DLNA® 1 x mini HDMI®, 1 x USB 2.0 (klient a hub), čtečka, paměťových karet SD/MC
 • Podporuje Adobe® Flash 10.1. Software bude k dispozici ke stažení v polovině listopadu 2010
 • Otáčení obrazu na displeji na základě čidla polohy
 • Webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu
 • Výdrž baterie: 7 hodin (65% procházení Internetu, 10% přehrávání videa, 25% pohotovostní režim)
 • Hmotnost: 760 g
 • Rozměry: 281 mm x 181 mm x 14 mm
 • Předinstalovaný software (zkrácený výběr): Toshiba Media Player, Fring, Documents to Go, Evernote

V závislosti na konfiguraci a místní dostupnosti.

O společnosti Toshiba
Toshiba je celosvětovým leaderem a inovátorem v prosazování vysoce kvalitních technologií. Výrobce se širokým záběrem oborů a dodavatel vyspělých elektronických a elektrických produktů zahrnuje informační a komunikační systémy, digitální spotřební produkty, elektronická zařízení a jejich součásti, energetické systémy včetně zařízení pro jadernou energetiku, systémy průmyslové a sociální infrastruktury a vybavení pro domácnost.

Společnost Toshiba byla založena v roce 1875 a v současné době provozuje celosvětovou síť více než 740 společností s 204 000 zaměstnanci po celém světě, jejíž roční tržby přesahují 68 miliard USD. Další informace můžete získat na webových stránkách společnosti Toshiba www.toshiba.co­.jp/index.htm.