Hlavní navigace

Telekom Austria Czech Republic se počtvrté stal partnerem Festivalu francouzského filmu

[Tisková zpráva] 11. listopadu 2008 – Telekomunikační společnost Telekom Austria Czech Republic, která poskytuje služby pod značkou VOLNÝ, se již počtvrté stala mediálním partnerem 11. ročníku Festivalu francouzského filmu.

Sdílet

11. ročník Festivalu francouzského filmu se koná od 20. do 26. listopadu v 15 kinosálech v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Diváci se mohou těšit na více než 40 celovečerních filmů a přes 160 projekcí, které představí současnou francouzskou filmovou kinematografii. Na festivalu bude uvedeno šest exkluzivních předpremiér, některé snímky přijedou osobně uvést francouzští filmoví profesionálové.

„Festival francouzské kinematografie je kulturní akcí, kterou oceňují všichni filmoví fajnšmekři i kritici. Jsme proto potěšeni, že můžeme být mediálním partnerem této akce a přiblížit naší veřejnosti kvalitní francouzské snímky,“ říká Mikuláš Labský, marketingový a produktový ředitel společnosti Telekom Austria Czech Republic.

„Portál Volný je pro Festival francouzského filmu spolehlivou oporou. Ceníme si jeho flexibility a ochoty při výstavbě a aktualizaci internetových stránek fff.volny.cz, které jsou letos opět o něco krásnější a praktičtější. Jsou nepostradatelným informačním zdrojem jak pro diváky, tak pro filmové profesionály a tisk,“ komentuje spolupráci Déborah Benattar, audiovizuální atašé Francouzského velvyslanectví.

Letošní ročník Festivalu francouzského filmu zavádí dvě nové kategorie – Panorama, nabízející francouzské koprodukční snímky, a Večer krátkých filmů. V soutěžní sekci se utká o přízeň diváků deset filmů vybraných českou kritikou, přičemž distributor, který zakoupí vítězný snímek, obdrží podpůrnou finanční částku na kampaň při uvedení filmu v České republice.

Z francouzských divácky oblíbených filmů, které se budou na festivalu také promítat, stojí za zmínku snímky 96 hodin, Hranice smrti, Lovci draků, 2 dny v Paříži, Paříž a Paříži nebo Asterix a Olympijské hry.

Všechny filmy na Festivalu francouzského filmu budou uváděny v originálním znění s českými titulky nebo dabované do češtiny. Pořadateli festivalu jsou Francouzské velvyslanectví v České republice, Unifrance, organizace na propagaci francouzské kinematografie v zahraničí, Francouzský institut v Praze a Francouzské aliance v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).