Hlavní navigace

Tajemný let filmovou krajinou

[Tisková zpráva] V pátek 1.10. se od 23.00 setkají diváci Televize Prima s Freddym Heflinem (Sylvester Stallone), šerifem v městečku Garrison, které však mnozí znají pod jménem Země policajtů. Policistů zde totiž opravdu žije více než dost. Heflinův sen byl stát se policistou v New Yorku, ale při záchraně své milované ženy částečně ohluchnul, a pak už moc na kariéru muže zákona pomýšlet nemohl. Brzy se však přihodí události, které změní celý jeho život. Nejprve objeví důkazy o vraždě, fingované jako sebevražda, a brzy i o korupci mezi policisty.

Sdílet

Heflina čeká nelehká volba – musí si vybrat mezi muži, kteří mu byli vždycky vzorem, svou milovanou ženou a zákonem. Za hlavní roli tohoto hvězdně obsazeného filmu (mj. Harvey Keitel, Robert de Niro, Ray Liotta a další) se dostalo Sylvesteru Stallonemu ocenění nejen od diváků, ale také z řad kritiků.

V sobotu se od 20.00 hod v Prima kině představí Jodie Fosterová v hlavní roli v thrilleru Tajemný let. Hraje zde matku Kyle Prattovou, jež během letu z Berlína do New Yorku zjistí, že poněkud záhadným způsobem zmizela její šestiletá dcera. Nikdo jí to samozřejmě nevěří – jak by se mohl někdo ztratit v uzavřeném prostoru letadla a v takové výšce? Ke všemu jí letuška ukáže záznamy, podle kterých letí Kyle od začátku sama. Byla její dcera tedy jenom výplodem choré mysli, která hodně utrpěla při nedávné smrti jejího manžela, anebo dcerku opravdu někdo unesl? Role Jodie Fosterové byla původně napsaná pro muže, a to pro Seanna Penna. V nové verzi scénáře bylo dokonce ponecháno původní jméno hlavní postavy – Kyle.

Ve 22.10 hod vystřídá Jodii Fosterovou legenda akčního žánru – Steven Seagal – ve filmu Žoldáci spravedlnosti. Profesionální žoldák John se zaplete do mise, jež ohrožuje životy svých blízkých. Pro úspěch tohoto nesnadného úkolu a pro zachránu mnoha životů musí proniknout do jedné z nejlépe chráněné východoevropské věznice a vysvobodit z ní syna největšího drogového krále současnosti. John tak bude muset zapojit všechen svůj um a znalosti bojových umění, aby mohl nebezpečnou misi plnou nástrah úspěšně dokončit. Jeden z nejdrsnějších filmů byl opět ušit přímo na tělo Stevenu Seagalovi, který zde mohl hojně využít svůj pověstný talent pro bojová umění a choreografii zápasů.

Nedělní večer prvního říjnového víkendu zakončí ve 22.10 další hvězda hoolywoodského nebe, a to Nicolas Cage ve snímku Con Air. Zahraje si Camerona, který právě odseděl osm let za neúmyslné zabití, když bránil svou těhotnou manželku a neudržel na uzdě schopnosti elitního příslušníka americké armády. Zbývá už jen pár hodin v letadle a bude volný. Cameron však nepočítá s tím, že na palubě, kde cestují povětšinou ti nejhorší zabijáci a lidské stvůry, dojde ke vzpouře a zabijáci se chopí velení. Muž činu proto musí napnout všechny své síly, aby nad bandou ničemů zvítězil a splnil tak slib daný vlastní dceři – že na oslavu jejích narozenin přijde včas. Vynikající herecké obsazení, strhující děj a pozoruhodné vizuální efekty udělaly z tohoto akčního thrilleru hit roku! Film však také získal antiocenění Zlatá malina za “bezostyšné pohrdání lidským životem a veřejným majetkem”.