Hlavní navigace

Tajemství dešťového pokladu na ČT1

[Tisková zpráva] Velikonoční pondělí na ČT1 s novým dětským dobrodružným příběhem o objevu vzácného archeologického nálezu v jeskyních Moravského krasu. Film Tajemství dešťového pokladu, jehož dětští hrdinové se střetnou s nebezpečným překupníkem a vykradačem pokladů, natočilo Televizní studio Brno. Vysílá ČT1 v pondělí 5. dubna 2010 v 16.45. Režie Kryštof Hanzlík.

Sdílet

Příběh zavede diváky do Moravského krasu, kde jedenáctiletý David Kolíbal tráví společně se svou o dva roky starší sestrou Klárou a rodiči letní prázdniny. Zatímco se Klára učí lézt po skalách, David se toulá po okolí a vyhledává prázdninová klukovská dobrodružství. Majitelem hospody s několika pokoji, ve kterých jsou nyní ubytováni i Kolíbalovi s dětmi, je jistý Soukup, který zde žije se synem Matějem a psem Šuplíkem. Matěj je ve zdejších jeskyních jako doma. Občas se mu podaří nalézt nějaké staré mince, které pak jeho otec pokoutně prodává movitým sběratelům ze zahraničí. Jednou ale Matěj objeví starou bronzovou sošku koně. Svůj nález raději před hamižným otcem zatají a zajde s ním do muzea, aby zjistil, jakou má skutečnou hodnotu. Nakonec ale z muzea i se vzácným archeologickým nálezem uteče. Tato skutečnost nezůstane bez povšimnutí médií, a tak se o ní dozví i Matějův otec a David, který se jako vetřelec snaží proniknout do Matějova tajemství.

Zpráva o mimořádném nálezu jedinečné sošky neunikne pozornosti nebezpečného profesionálního překupníka a vykradače archeologických památek, jistého Myšáka. Nečekaně se zjeví v Soukupově hospodě a ubytuje se zde se svojí čtrnáctiletou dcerou Veronikou. Myšák nejprve vyvíjí nátlak na Matějova otce, aby mu vzácnou sošku, kterou našel jeho syn, opatřil. Slibuje mu za to velké peníze. Když ale vidí, že to k ničemu nevede, začne se zajímat o Matějovy aktivity sám a brzy se dostane na stopu k jeho objevu. Do celé věci se nešťastně zaplete jedenáctiletý David, který se rozhodne, že někde v krasových jeskyních najde svůj poklad na vlastní pěst. A jak to všechno dopadne? Sledujte dobrodružný televizní film Tajemství dešťového pokladu.

Hrají: Adam Mišík (David), Tereza Kašparová (Klára), Ondřej Novák (Matěj), Lucie Šteflová (Veronika), Martin Sitta (Soukup), Martin Havelka (Myšák), Tomáš Sagher (tatínek Kolíbal), Dana Pešková (maminka Kolíbalová)
Scénář: Marek Hlavic
Režie: Kryštof Hanzlík
Kamera: Vladimír Křepelka
Střih: Jaroslav Rásocha
Dramaturg: Mojmír Brhel
Vedoucí produkce: Pavlína Hobzová
Stopáž: 67 min.