Hlavní navigace

Tajné zbraně filmových hrdinů

[Tisková zpráva] Stejně jako dva předchozí pátky, i tentokrát se od 22.55 mohou diváci Prima kina těšit na v pořadí již třetí díl akční série Smrtonosná zbraň. Hned zpočátku příběhu jsou oba detektivové (ztvárnění opět Melem Gibsonem a Danny Gloverem) degradováni na pochůzkáře a jejich případ krádeže zbraní přebírá seržantka Lorna Coleová. Ta však nechce o případné spolupráci se sehranými parťáky nejprve nic slyšet. Nakonec však vezme na milost nejen je, ale i věčně ukecaného Lea Getze.

Sdílet

Všechny stopy případu vedou k bývalému policistovi Trevisovi a jeho partě ostrých hochů, a tak čekají neobyčejnou skupinku detektivů horké chvilky plné napětí, akce i smíchu. V roli jedné z hlavních postav se opět objeví hollywoodská ikona Mel Gibson. Tento herec zde předvádí komediální roli v kombinaci s akčními výkony. Později se však soustředil ve své filmové kariéře na témata vážnější – připomeňme například jeho nezapomenutelný výkon ve Statečném srdci.

V sobotu od 20.00 přichází na scénu Eragon, chudý farmářský chlapec, jenž nalezne v horách dračí vejce, ze kterého se vyklube dračí mládě. V tu chvíli Eragonovi dojde, že stojí tváří v tvář dobrodružství, o jakém se mu ani nesnilo. Vyzbrojen jen starodávným mečem se vydává spolu s moudrým průvodcem a svým drakem na výpravu, kde musí neustále čelit intrikám, magii a všemožnému nebezpečí. Podaří se Eragonovi naplnit osud Dračích jezdců a přemoci mocného, ale mimořádně zlého krále? Film byl natočen podle románového bestselleru Christophera Paoliniho, jehož vydání způsobilo v roce 2003 senzaci. Román se udržel na prvním místě žebříčku bestsellerů prestižních novin The New York Times po dobu 87 týdnů a podobně úspěšný byl i v ČR po vydání v roce 2004.

Po výpravě do světa fantasy se ve 22.15 Televize Prima vydá do Apalačských hor v Americe. Právě tam přijíždí hrdina snímku Tajný agent Jack T., aby prošetřil podezření o nelegálním skladu toxického odpadu, které zde v opuštěných důlních šachtách skladuje místní bezohledný boháč Hanner. Jack Taggart (Steven Seagal), agent Úřadu pro životní prostředí, pod identitou tesaře zahajuje nenápadný průzkum, během nějž musí čelit úkladům Hannerových lidí, kterým se jeho počínání vůbec nelíbí. Agent Jack T. musí využít veškeré své znalosti bojového umění, aby vyvázl z mnoha nebezpečných situací. Po filmu Aljaška v plamenech je tento snímek druhým z řady „ekologicky laděných“ děl, ve kterém vystoupil v hlavní roli Steven Seagal, a propůjčil tak své schopnosti a věhlas do služeb ochránců přírody.

V neděli se ve 21.20 mohou diváci těšit na bláznivou francouzskou komedii Drž hubu! Čeká v ní příběh dvou nesourodých hrdinů: přihlouplého, ale dobrosrdečného lupiče Quentina (Gérard Depardieu) a drsného zabijáka ze staré školy Rubyho (Jean Reno). Tito dva naprosto rozdílní jedinci se setkají v policejní cele poté, co s ukecaným Quentinem nikdo jiný nevydrží bez toho, že by se z toho zbláznil nebo se ho nepokusil zaškrtit. Nové kamarády později spojí jediný cíl, a to touha po pomstě bývalého šéfa, který zabil Rubymu milenku. Vydrží však drsný Ruby, milující svůj klid a soustředěnost, nekonečnou záplavu Quentinových slov? Proslulý francouzský herec Gérard Depardieu si zde zahrál pro něj poněkud netypickou postavu upovídaného protivy. Kvůli této roli navíc musel údajně zhubnout téměř šedesát kilogramů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).