Hlavní navigace

Tak neváhej a toč! roku 2010

[Tisková zpráva] Jeden z nejoblíbenějších pořadů České televize Tak neváhej a toč!, který víc než deset let bavil televizní diváky, se po dvouleté pauze znovu hlásí o slovo. Od 21. září 2010 mu budou až do poloviny prosince patřit úterní večery na ČT1 ve 20:50 hodin. Tváří, která neodmyslitelně patří k tomuto pořadu, je moderátor Eduard Hrubeš. V novém vydání si před kamery přivádí partnerku, kterou je Veronika Žilková.

Sdílet

Návrat Eduarda Hrubeše
Noblesní a vtipný kumštýř Eduard Hrubeš spolupracuje s Televizním studiem Ostrava od roku 1992, kdy v pořadu Halabalašou společně s Velkopopovickou Kozlovkou přesvědčil televizní diváky, že dechovka zdaleka není přežitý žánr. Když se v roce 1995 objevil na našich obrazovkách nový formát (tenkrát pod názvem Neváhej a toč, který se pak v r. 1999 změnil v Tak neváhej a toč!), byl to zároveň nový impuls pro televizní zábavu i nová role pro jejího moderátora. Pořad uspěl u diváků natolik, že mu udělili nejvíc hlasů v soutěži o cenu TýTý, dlouhodobě stavěl na dobrosrdečné zábavě a humoru vyplývajícím z náhodných okamžiků zachycených amatérskou kamerou.

Veronika je za blondýnu
Nová série těchto pořadů přivede před kameru novou partnerku Eduarda Hrubeše. Dosud byl sólistou a odteď mu po boku bude stát Veronika Žilková, která v roli tak trochu naivní, tak trochu špatně informované a tak trochu ironické blondýny vnáší do sledu událostí jinou komiku a nadhled. Také Veronika už dávno kamarádí s ostravským studiem, kde kdysi moderovala zábavný pořad Snář aneb Večer splněných přání, kam si zvala populární hosty, aby se jim před kamerou splnily tužby, někdy doslova i ty tajné. Před pár týdny byl jejím parťákem za mikrofonem Pavel Zedníček, když v pořadu Machři uváděli soutěž dvou řemeslnických týmů. Poslední hranou příležitostí ostravské provenience je právě natáčená pohádka Dvanáct měsíčků, kde je Veronika (nečekaně) zlou macechou.

Soutěž – jak to dopadne
Vrátíme se tedy ke klipům ponejvíce českých amatérských filmařů a k záběrům, které vyvolávají salvy smíchu nad něčí nešikovností nebo nad překvapivými účinky zákona schválnosti. Nebude chybět ani soutěž – diváci budou v průběhu večera pomocí sms tipovat, jak dopadne některá z natočených situací. Výsledek se dovědí hned na konci pořadu.

Diváci, kteří natáčeli pro náš pořad
Vzpomínáte na soutěž z dřívějších vydání Tak neváhej a toč? S odstupem času jsme se vydali za některými z těch šikovných, kteří získali sympatie diváků svými záběry, a zeptali jsme se jich, co nového natočili s vyhranou kamerou a jak se jim žije. Některé zveme i do studia.

Populární hosté
Z pořadu, tak jak si jej pamatujeme, prachem určitě nezapadala vystoupení některých hostů. Zejména těch, kteří přicházeli do sobotních Speciálů. Tak jak citujeme populární hlášky z českých filmů, najdou se i v archivu Tak neváhej a toč! nezapomenutelné historky a skeče vyprávěné a předehrávané vzácnými hosty. Řadu z nich si budeme mít příležitost připomenout a možná pozveme i nové.

Necelá půlhodina dobré zábavy pro úterní večer není rozhodně k zahození. Máme pro vás vzkaz: Smějte se s námi! Veronika Žilková a Eduard Hrubeš nabízejí ty nejvtipnější a nejkurióznější záběry natočené amatérskými kameramany.

Vyrábí: Centrum hudby, zábavy a tvorby pro děti a mládež
Dramaturg: Jaromír Vrlík
Scénář: Jaromír Vrlík a Veronika Žilková
Vedoucí výroby: Danuše Břeská
Režie: Martin Rek