Hlavní navigace

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac – videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

[Tisková zpráva] Praha, 29. září 2010 – Společnost TANDBERG, která je nyní součástí Cisco, představila nové verze svých produktů Movi 4 a Movi Mac, univerzální řešení pro firemní videokonference a video hovory s HD kvalitou obrazu. Movi 4 a Movi Mac přinášejí řadu nových vlastností zaměřených na interoperabilitu a definují nový standard kvality ve firemní videokomunikaci.

Sdílet

S Movi mohou spolupracovníci, zákazníci i dodavatelé efektivně komunikovat napříč různými sítěmi s protokoly SIP a H.323 při zachování nejvyšší možné kvality videa i audio signálu. K připojení stačí běžný PC nebo Mac vybavený webkamerou, přičemž uživatelé získají komunikační platformu nesrovnatelně výkonnější, než jsou běžné služby pro videokonference.

Nová verze bude k dispozici od třetího kvartálu 2010 a přináší mnohá vylepšení a nové vlastnosti. Za zmínku stojí Far End Camera Control (FECC) pro ovládání kamery volaného, MultiwayTM, ClearPath a Interactive Connectivity Establishment (ICE) Protocol zajišťující optimalizaci přenosu a kvality hovoru a v neposlední řadě nový klient Movi Mac pro počítače s MacOS.

Díky spolupráci s TANDBERG Video Communication Server (VCS) dokáže Movi proměnit standardní PC či Mac ve video terminál a propojit jej s libovolnou komunikační sítí založenou na protokolu SIP nebo H.323. Navíc v kombinaci s HD webkamerou, například TANDBERG PrecisionHD USB camera, umožňuje Movi přenášet video v HD kvalitě (až 720p při 30fps) a plnohodnotně tak vstupovat i do videokonferencí pořádaných v některém z podnikových TelePresence řešení. Důsledné dodržování standardů zaručuje Movi kompatibilitu s komunikačními řešeními pro firmy a možnost využívat doplňkové služby včetně sdílených seznamů kontaktů či follow-me řešení (například TANDBERG FindMe™). S Multiway™ umožňuje Movi 4, jako jediné řešení na trhu, iniciovat konferenční hovor přímo na straně klienta (ad-hoc multi-site). Multiway využívá přímé spojení s videokomunikačním serverem (VCS) a TANDBERG multipoint control unit (MCU) – odpadá tak nutnost plánovat konferenční spojení na MCU.

Nová verze Movi se zaměřuje také na optimalizaci datových přenosů. Technologie ClearPath minimalizuje vliv ztracených paketů a představuje tak vhodné řešení i pro mobilní zařízení. Pro společnosti umožňující práci z domova se hodí další optimalizační služba – Interactive Connectivity Establishment (ICE). Dynamicky vyhledává nejkratší spojení koncových zařízení v internetu či WAN a optimalizuje datový tok oddělením videa od ostatních dat.

S uvedením Movi Mac mizí i problém s interoperabilitou ve stále oblíbenějších heterogenních prostředích – obě nejrozšířenější platformy, PC i Mac, mohou bezproblémově pracovat v jedné komunikační síti v rámci řešení TANDBERG Movi.

O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují. Letos Cisco slaví 25 let v oblasti technologických inovací, výjimečného řízení firmy a společenské odpovědnosti. Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cis­co.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsro­om.cisco.com.