Hlavní navigace

Podle žebříčku časopisu Fortune je Tech Data 102. největší americkou firmou

[Tisková zpráva] Praha, 28. 4. 2009 – Již čtrnáct let po sobě se společnost Tech Data Corporation, jeden z nejvýznamnějších distributorů IT na světě, umísťuje v žebříčku 500 největších firem ve Spojených státech amerických, který vyhlašuje magazín Fortune. V letošním ročníku svoje postavení potvrdila – a navíc postoupila o tři místa. Na základě obratu za poslední fiskální rok skončila na 102. místě.

Sdílet

Fiskální rok 2009 společnost uzavřela 31. ledna 2009 s obratem 24,1 mld. dolarů, což představovalo meziroční nárůst o 3 %. Mezi největší americké firmy ji však zařadil nejen tento skvělý hospodářský výsledek, ale i její rozsáhlé investice v IT byznysu za minulý rok. Tech Data například přebrala část aktivit skandinávského IT distributora, společnosti Scribona, díky spolupráci se společností Brightstar posílila na trhu mobilních a bezdrátových technologií v Evropě, nebo investovala do větší podpory svých resellerů a prodejců.

Tech Data v žebříčku Fortune 500 kontinuálně roste a je jednou z mála společností, které v něm postoupily o více než 250 míst. „Za posledních deset let jsme v žebříčku postupovali rychleji než jakákoliv jiná firma. Naše soupeře jsme porazili schopností hlídat náklady, a tak firmu zbytečně nezadlužovat. Ať chcete nebo ne, inteligentní řízení nikdy nevyjde z módy,“ komentoval další z řady úspěchů korporace CEO společnosti Tech Data Robert Dutkowsky.

Paradoxně se na skvělém umístění firmy v žebříčku amerických společností ve větší míře podílely evropské trhy. Tržby v Evropě dosáhly 13,5 mld. dolarů, což představovalo 56 procent z celkového obratu. Významně k tomu přispěly aktivity společnosti Tech Data Distribution, která zastupuje korporaci v České a Slovenské republice a patří mezi nejvýznamnější IT distributory v našem regionu.

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na www.techdata.cz; www.techdata.sk.