Hlavní navigace

Tech Data jednou ze 100 nejvýznamnějších firem v České republice

[Tisková zpráva] Praha, 29. 7. 2008 – Společnost Tech Data Distribution se v letošním ročníku prestižní ankety CZECH TOP 100 zařadila mezi stovku nejvýznamnějších firem v České republice. V žebříčku obsadila 95. místo.

Sdílet

Tech Data Distribution tak opět potvrdila své stabilní postavení předního českého hráče v oblasti IT. V rámci žebříčku figuruje mezi společnostmi, které se díky svým tržbám v průběhu roku 2007 podílely na hrubém domácím produktu celé země více než 12 procenty.

Zajímavým postřehem je rovněž fakt, že Tech Data Distribution se mezi 100 nejvýznam­nějších českých firem zařadila jako jedna ze čtyř IT firem, kterým se díky svým tržbám podařilo do tohoto elitního klubu vůbec dostat. To dále podtrhuje význam společnosti Tech Data jako distributora produktů nejvýznamnějších světových výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky.

Předseda sdružení CZECH TOP 100, které rok co rok anketu pořádá, Jan Struž, v souvislosti s vyhlášením žebříčku prohlásil: „Významné jsou všechny společnosti, které dosahují skvělých výsledků, a těch je v České republice opravdu hodně a jejich počet stále roste.“

Vyhlášení 14. ročníku ankety proběhlo na slavnostním galavečeru firem České republiky v Národním divadle v Praze. Spolu s pozvanými hosty se ho zúčastnili zástupci stovky českých společností, které v uplynulém roce dosáhly nejlepší hospodářské výsledky v republice. Účastníky hostil ředitel Národního divadla v Praze Ondřej Černý. Slavnostním večerem provázel herec David Prachař.

Žebříček stovky nejvýznamnějších firem v České republice každoročně sestavuje sdružení CZECH TOP 100 dle mezinárodních standardů a na základě objektivních ekonomických ukazatelů. Na jeho tvorbě se kromě jiných podílí i Vysoká škola ekonomická v Praze.

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na: www.techdata.cz; www.techdata.sk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).