Hlavní navigace

Tech Data: Třináctiprocentní nárůst obratu za první kvartál 2011

[Tisková zpráva] Praha, 27. 5. 2010 – Přední světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, na českém a slovenském trhu zastoupená firmou Tech Data Distribution, oznámila výsledky svého hospodaření za první kvartál 2011. Obrat společnosti narostl oproti minulému období o 12,6 %.

Sdílet

Za první čtvrtletí, které skončilo 30. dubna 2010, dosáhl obrat společnosti úrovně 5,6 mld. dolarů, což představuje celkový nárůst ve výši 12,6 % oproti loňským výsledkům. Zároveň vzrostl operativní zisk společnosti na vynikajících 69,5 mil. dolarů oproti loňským 47,8 mil. Akcionáři společnosti se tak mohou těšit z výrazného nárůstu hodnoty akcií, když zisk z akcie po prvním kvartálu představuje 0,88 dolaru proti 0,63 dolaru za akcii v prvním kvartálu 2010.

„V prvním čtvrtletí jsme dosáhli vynikajících výsledků, které převýšily naše očekávání jak v oblasti prodeje, tak i v zisku. Kombinace silnější poptávky, našeho zaměření na výnosnější obchod a výdajová disciplína nám přinesla dvojciferný nárůst obratu, nárůst marže a nejvyšší historický zisk a podíl na akcii za první kvartál roku,“ komentoval výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation. „Náš tým opět odvedl skvělou práci při plnění požadavků našich partnerů a zákazníků. Jako potvrzení síly, stability a vynikající finanční situace naší společnosti tento týden společnost Moody’s Investors Service vylepšila dluhový raiting na úroveň Baa3 se stabilním výhledem. Toto je další z jasných indikátorů fungování naší strategie zaměřené na provoz, diverzifikaci a inovaci, která nám dnes přináší silné výsledky a určuje naše místo v budoucnosti,“ doplnil Dutkowsky.

Na celkovém obratu společnosti se za první kvartál podílel evropský trh celými 56 % (3,16 miliardy USD), což představuje nárůst oproti loňsku o 13,5 %. Ostatních 44 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (2,46 miliardy USD), což je nárůst o 11,5 %. Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu tak činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).