Hlavní navigace

Tech Data v loňském roce potvrdila dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků

[Tisková zpráva] Praha, 11. 3. 2010 – Světový IT distributor, společnost Tech Data Corporation, zastoupená na českém a slovenském trhu firmou Tech Data Distribution, dosáhla v loňském roce zisku přes 260 milionů USD. Potvrdila tak dlouhodobý trend rekordně rostoucích zisků z minulých let. Za čtvrtý kvartál navíc meziročně zvedla i svůj obrat o 10 % na 6,3 miliardy USD.

Sdílet

Navzdory klesajícím tržbám tak Tech Data opět potvrdila svou dobrou hospodářskou kondici i v těžkých časech hospodářské krize. Závěr roku navíc společnost zastihl ve skvělé formě: oproti předchozímu čtvrtletí stoupl obrat společnosti o 11,4 %. „Navzdory celosvětové recesi a nižším výdajům v oblasti IT se naší společnosti v loňském roce podařilo díky důslednému řízení zvýšit svůj podíl na trhu, dosáhnout rekordního zisku na akcii a 13% výnosu vloženého kapitálu,“ komentoval hospodářské výsledky Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation.

Tech Data dosáhla v loňském roce čistého obratu 22,1 miliard USD, což je pokles 8,2 % oproti předchozímu roku. Do tohoto čísla se však negativné promítlo především posilování amerického dolaru vůči ostatním zahraničním měnám. Zisk společnosti přesáhl 260 milionů USD, což je 1,19 % z celkového obratu (v loňském roce 242 milionů USD a 1,01 %).

Téměř 57% se na celkovém obratu společnosti podílel evropský trh (12,5 miliardy USD), zbylých 43 % tvořil obrat v Severní a Jižní Americe (9,6 miliardy USD). Dobré hospodářské výsledky Tech Data Corporation a její silná pozice na evropském trhu činí z jejího místního zastoupení spolehlivého partnera pro české a slovenské IT resellery.

„Tyto výsledky jsou pro nás povzbuzením do letošního roku, který ještě zdaleka nebude jednoduchý zejména ve své první polovině. Česká Tech Data bude usilovně pracovat na dalším zkvalitnění služeb našim zákazníkům, přinášet zkušenosti z Evropy zejména v oblasti zlepšení produktivity, ale také v oblasti specializovaných divizí jako je například Azlan – VAD distribuce,“ dodal Martin Tolar, generální ředitel Tech Data Distribution.