Hlavní navigace

Tech Data se stává jediným Value Added Distributorem společnosti Microsoft pro Českou republiku

[Tisková zpráva] Praha, 4. 10. 2010 – Azlan, VAD divize společnosti Tech Data Distribution, podepsala se společností Microsoft smlouvu o spolupráci v oblasti dodávek virtualizace a správy infrastruktury. Azlan tak rozšiřuje své portfolio o řešení využívající produkty Hyper-V a System Center.

Sdílet

V rámci podpory partnerů v této oblasti má Azlan připraven program vzdělávání a podpory, který zájemcům ulehčí situaci v oblasti dodávek řešení virtualizace od Microsoftu. Partneři mohou využívat zkušený tým, který je připraven poskytnout jim konzultace jak v obchodní fázi s přípravou nabídky a její obhajoby, tak ve fázi technické implementace.

„Podepsání kontraktu se společností Microsoft je dalším krokem v naplňování naší strategie v oblasti value add distribuce, kde problematika virtualizace má jednu z nejvyšších priorit. Zároveň jde o logické doplnění stávající nabídky řešení, která se tak stává pro partnery a jejich zákazníky konkurenceschop­nější,“ říká ředitel divize Azlan Jaroslav Salva.

Samozřejmostí jsou připravovaná obchodní a technická školení, která partnerům zajistí dostatečnou znalost produktů, licencování a v neposlední řadě je seznámí s praktickým nasazením daných technologií v reálném prostředí.

„Tech Data Distribution a její divize Azlan patří k našim nejvýznamnějším partnerům v oblasti distribuce softwaru. Velmi se těšíme i na spolupráci v nové oblasti VAD pro řešení virtualizace,“ říká David Hruška, manažer serverové divize Server&Tools, společnosti Microsoft.

„Získání Microsoft VAD kontraktu je pro nás potvrzením správnosti konceptu, který nám umožňuje spojit letité zkušenosti, které má Tech Data v oblasti distribuce hardware a software se znalostí a zázemím value add distribuce v rámci divize Azlan. Toto spojení klasické objemové distribuce s distribucí s přidanou hodnotou v rámci jedné firmy je základním pilířem strategie Tech Data a přináší jasnou výhodu pro naše zákazníky,“ řekl k podepsané smlouvě generální ředitel společnosti Tomáš Cígler.

Působení Azlanu, value added distributora produktů Microsoftu, přinese všem zájemcům o virtualizaci a správu infrastruktury z řad partnerů jasné výhody:

  • využití zkušeností z obdobného projektu v Německu
  • možnost využít zkušený tým ve vlastních projektech
  • možnost absolvovat obchodní a technická školení
  • podporu při přípravě vlastních obchodních plánů
  • výhody plynoucí ze synergie s dalšími podporovanými výrobci

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na www.techdata.cz; www.techdata.sk. Informace o divizi Azlan najdete na www.azlan.cz.

O společnosti Tech Data Distribution
Firma Tech Data Distribution, s.r.o., je distributor výpočetní a komunikační techniky, digitální spotřební elektroniky a software. Společnost byla založena v polovině roku 1991 v Praze pod názvem Expert & Partner. V dubnu 1993 se stala součástí celoevropské distribuční sítě Computer 2000, která je od roku 1999 vlastněna americkou distribuční firmou Tech Data Corporation. V distribuční nabídce Tech Data Distribution naleznete produkty nejdůležitějších výrobců ze všech oblastí výpočetní a komunikační techniky. V březnu 2004 úspěšně proběhla integrace společnosti Azlan. Společnost dosáhla v roce 2008 obratu 6,4 mld. Kč.

O společnosti Tech Data Corporation
Společnost Tech Data Corporation (NASDAQ GS: TECD), založená v r. 1974, je předním distributorem produktů informačních technologií, s více než 100 000 zákazníky ve více než 100 zemích po celém světě. Obchodní model společnosti umožňuje poskytovatelům řešení, výrobcům a vydavatelům efektivněji prodávat své produkty a podporovat koncové uživatele od malých a středních firem (SMB) až po velké podniky. Společnost se umístila v žebříčku Fortune 500 na 109. místě a dosáhla tržeb ve výši 22,1 mld. USD za poslední fiskální rok, který skončil 31. ledna 2010. Více informací najdete na: www.techdata.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).