Hlavní navigace

Tech Data oznámila výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2010

[Tisková zpráva] Hodnota akcií Tech Data se za poslední dva a půl měsíce zdvojnásobila

Sdílet

Praha, 25. 5. 2009 – Tech Data Corporation, která je v České republice a na Slovensku zastoupena prostřednictvím společnosti Tech Data Distribution, oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2010. To skončilo 30. dubna 2009.

Celkový obrat za první čtvrtletí dosáhl úrovně 5,0 mld. USD, což představuje meziroční pokles o 17,7 procenta v porovnání s 6,1 mld. USD ve stejném období fiskálního roku 2009. Provozní zisk za stejné období však vzrostl na 49,9 mil. USD ze 42,4 mil. USD fiskálního roku 2009.

„Jsme rádi, že jsme v této složité ekonomické situaci dosáhli dobrých výsledků. Pokles v našem obratu byl zapříčiněn především snížením investic do IT. I přesto jsme díky naší manažerské disciplíně a rozvážným rozhodnutím zvýšili náš provozní zisk a vyplatili akcionářům vyšší dividendu než ve stejném období loňského fiskálního roku,“ řekl Robert M. Dutkowsky, CEO společnosti Tech Data Corporation.

Jednotlivé regiony se na výsledcích společnosti podílely následovně. Americký region (zahrnuje Severní Ameriku a Latinskou Ameriku) dosáhl obratu ve výši 2,21 mld. USD. Jeho podíl na celosvětovém obratu společnosti je tak 44procentní. Oproti stejnému období fiskálního roku 2009 tento výsledek představuje pokles o 18,1 procent. Evropa dosáhla celkového obratu ve výši 2,78 mld. USD, což znamená 56procentní podíl na celosvětovém obratu a 17,4procentní pokles obratu oproti minulému roku.

O dobré finanční kondici společnosti svědčí, že cena akcií Tech Data (TECD) se za poslední dva a půl měsíce zdvojnásobila. Akcie TECD 21. května zavřely na 32,50 USD. Současně byl navýšen rating Tech Data tím, že od Citi obdržela doporučení z buy na hold, tedy akcie neprodávat, ale podržet si je.

Informace o společnosti Tech Data Distribution hledejte na: www.techdata.cz; www.techdata.sk.