Hlavní navigace

Technologická platforma Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace urychluje inovace na webu

[Tisková zpráva] SAN JOSE, Kalif. – 27. února 2008 – Společnost Adobe Systems Inc. ohlásila dostupnost softwarových produktů Adobe AIR a Adobe Flex 3, které posunují technologickou platformu Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace (RIA) na novou úroveň. Vývojáři a grafici využívají platformu Adobe pro rychlý vývoj a nasazení poutavého přizpůsobitelného obsahu a aplikací.

Sdílet

Uvedení softwaru Adobe AIR signalizuje příchod nové vlny inovací uživatelsky bohatých internetových aplikací od Adobe, které kombinují dynamické možnosti práce v reálném čase a výpočetní výkon stolních počítačů. Odvětví, která využívají web jako platformu, nyní používají nejmodernější technologie Adobe pro vytváření a zavádění poutavějších aplikací s nejširším dosahem nezávisle na použitém prohlížeči, typu počítače a operačním systému.

„Adobe už 25 let poskytuje svým zákazníkům technologické inovace, počínaje publikováním na osobních počítačích (DTP) a konče multimediálními a webovými technologiemi“, vysvětluje Kevin Lynch, ředitel pro technologie u Adobe. „Nyní dále směřujeme k budoucnosti digitálních zážitků tím, že umožňujeme našim zákazníkům vytvářet vysoce interaktivní a působivé aplikace. Je to vzrušující doba, jak pro softwarové inovace u nás v Adobe, tak i pro designéry a vývojáře, kteří táhnou vývoj webu kupředu.“

Přední společnosti vítají technologie Adobe
Přední společnosti z nejrůznějších odvětví, jako je zábavní průmysl, finanční sektor, média, obchod nebo sociální služby, technologie Adobe RIA velmi vítají. Společnosti jako Deutsche Bank,The Nasdaq Stock Market, Inc., The New York Times Company a mnohé další využívají technologickou platformu Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace, aby zajistili svým zákazníkům interakce potřebné ke komfortní a efektivní komunikaci.

„Adobe se zaměřuje na zlepšování práce s webem a dodává technologie, které umožňují vytvářet interaktivnější a poutavější webové projekty a aplikace. Technologická platforma Adobe pokrývá všechny klíčové potřeby, které dnes společnosti mají,“ popisuje Al Hilda, programový ředitel IDC. „Návratnost investic do RIA je velmi rychlá. Působivější vizualizace produktů, například v aplikacích pro elektronický obchod, pomáhá zákazníkům lépe pochopit, co kupují, což vede k daleko častějšímu využívání online nákupů a k nárůstu průměrné velikosti objednávek díky křížovému prodeji a nabízení dražších variant výrobků.“

Adobe rovněž přináší nové aplikace postavené na technologii Adobe Flex a implementované díky technologii Adobe AIR, jako je Adobe Media Player (nyní k dispozici v betaverzi), který představuje spojení televize a internetu a který umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbené pořady kdykoli a kdekoli, nebo Buzzworld, elegantní online textový editor s vestavěnými nástroji pro vzájemnou spolupráci.

Technologická platforma Adobe pro uživatelsky bohaté interaktivní aplikace
Základ technologické platformy Adobe pro uživatelsky bohaté internetové aplikace tvoří Adobe AIR, Adobe Flex a Adobe Flash Player. Tyto technologie zahrnují nástroje, systémy (frameworks), servery, služby a runtimové moduly, které navzájem dokonale spolupracují a umožňují tvorbu přitažlivého obsahu s nejširším možným dosahem. Na serveru Adobe Developer Connection (developer.ado­be.com) existuje řada výukových materiálů, jejichž účelem je pomáhat vývojářům okamžitě začít vyvíjet aplikace RIA pro webové prohlížeče a osobní počítače.

Adobe AIR umožňuje vývojářům vytvářet poutavé aplikace na osobním počítači s využitím jejich zkušeností a webových technologií, jako je např. HTML, Ajax, PDF, Adobe Flash a Adobe Flex, které již umějí používat. Aplikace implementované na Adobe AIR mají všechny výhody jako aplikace RIA v prohlížeči – rychlost, snadnost použití a dostupnost prakticky odkudkoli. Zároveň mají také výhody desktopových aplikací, jako je možnost otevírání a ukládání lokálních souborů, spolupráce s jinými aplikacemi na počítači uživatele a lokální ukládání dat.

Flex je bezplatný, opensource framework, určený pro tvorbu vysoce interaktivních a přitažlivých aplikací. Adobe Flex Builder, vývojový nástroj postavený na Eclipse, urychluje vývoj aplikací Flex a přináší nové možnosti pro provoz aplikací RIA na technologii Adobe AIR. Adobe Flex Builder je integrován se sadou Adobe Creative Suite 3, díky čemuž mohou vývojáři a designéři navzájem spolupracovat daleko efektivněji. Nové výkonné testovací nástroje, například profilování paměti a výkonu a integrovaná podpora pro automatizované testování funkčnosti urychlují vývoj a vedou k vysoce výkonným aplikacím RIA.

Přehrávač Adobe Flash Player, instalovaný na více než 98 procentech počítačů připojených k internetu a stovkách miliónů mobilních telefonů a přenosných zařízení, umožňuje jedinečnou tvůrčí svobodu, poutavé zážitky, ohromující přehrávání audia a videa a prakticky neomezený dosah.

Hlavní součástí Adobe AIR, jako je modul Webkit HTML, Tamarin ActionScript Virtual Machine a funkčnost lokální databáze SQLite, jsou open source. Adobe podporuje komunitu open source na mnoha frontách – uvolněním bezplatného frameworku Flex, open source technologií BlazeDS pro vysokorychlostní datovou konektivitu, stejně jako aktivním členstvím v konsorciu SQLite Consortium. Další informace naleznete na adrese opensource.ado­be.com.

Dostupnost
Adobe AIR a Adobe AIR SDK v anglické jazykové verzi jsou k dispozici pro bezplatné stažení pro operační systémy Windows a Macintosh. Další verze budou dostupné pro Linux a také v dalších jazykových verzích. Více informací naleznete na www.adobe.com/go/a­ir.

Produktová řada Adobe Flex 3 je k dispozici v anglické a japonské verzi pro operační systém Windows i Macintosh. Opensource kit Flex 3 SDK je bezplatný a betaverze Adobe Flex Builder pro Linux je volně dostupná na Adobe Labs (labs.adobe.com). Informace o systémových požadavcích a podporovaných platformách najdete na www.adobe.com/go/flex­/.

O společnosti Adobe
Adobe převratným způsobem mění soužití a vztah lidí k myšlenkám a informacím – kdykoliv, kdekoliv a přes jakékoliv médium. Další informace najdete na www.adobe.cz nebo www.adobe.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).