Hlavní navigace

Technologie LinkScanner spolehlivě chrání před hrozbami z internetu

[Tisková zpráva] AMSTERDAM, Nizozemsko, 16. prosince 2008 – Bezpečnostní software AVG účinně blokuje pokusy o zneužití zranitelnosti webového prohlížeče Internet Explorer od Microsoftu. Chyba umožňovala neautorizovaným osobám nalákat uživatele na napadené internetové stránky a poté získat kontrolu nad jejich počítači. Ohroženy tak mohly být například ryze soukromé operace spojené s internetovým bankovnictvím.

Sdílet

AVG Technologies, dodavatel antivirového a bezpečnostního softwaru s více než osmdesáti miliony uživateli ve 167 zemích světa, dnes ujistil zákazníky, že jeho produkt AVG 8.0 poskytuje účinnou ochranu i před tímto posledním typem zneužití prohlížeče. Podle odborníků ze společnosti AVG Technologies dokázal jejich software od zveřejnění hrozby zablokovat už pět tisíc útoků vedených proti třem tisícům uživatelů.

Všichni uživatelé přitom mohou své počítačové systémy ochránit okamžitě, a to stažením zkušební verze programu AVG na www.avg.com.

„Nejrychleji se rozvíjející současnou hrozbou na internetu je proměnlivý škodlivý kód, který se objeví na jedné či více webových stránkách na několik týdnů, ale i pouze na několik vteřin,“ vysvětlil generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „Právě pro tuto jejich nestálost je velmi často neodhalí klasická bezpečností opatření zabudovaná ve webovém prohlížeči. Dokáže to však technologie schopná detekce nebezpečí v reálném čase, jakou je náš LinkScanner. Sleduje šíření tohoto typu malwaru a zablokuje ho ještě dříve, než může jakkoli ohrozit soukromé, a tím i cenné informace uživatele.“

„Na rozdíl od řešení, která jsou založena na prohledávání internetu a databází škodlivých stránek, nalézá technologie LinkScanner pokusy o útok z webových stránek tak, že přímo analyzuje techniku útoku a jeho provedení. Proto jsme schopni zaručit účinnou ochranu uživatelů i před nejnovějším problémem Internet Exploreru. A to nezávisle na tom, odkud útok pochází a jaký škodlivý kód se pokouší instalovat na počítače uživatelů,“ doplnil technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk.

Software AVG tedy poskytuje aktuální, přesnou a spolehlivou ochranu při vyhledávání či surfování po internetu. Analyzuje přitom jednotlivé stránky v okamžiku, kdy to má smysl, totiž ve chvíli, kdy se na ně uživatel chystá vstoupit. Produkty AVG využívají patentovaný způsob behaviorální analýzy a další průlomové technologie na ochranu osobních dat uživatelů a jejich obranu před neautorizovaným přístupem do jejich počítačů. Navíc jako jediné nabízí detekci hrozeb a ochranu v reálném čase.

O společnosti AVG Technologies:
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 85 milionů počítačů v domácnostech i firmách celkem ve 167 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo! Další informace naleznete na stránkách společnosti www.avg.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).