Hlavní navigace

TELE2 začala poskytovat služby v Hradci Králové

[Tisková zpráva]

Sdílet

TELE2 začala poskytovat služby v Hradci Králové

Firmy v Hradci Králové mohou využít kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu od společnosti TELE2 za velmi atraktivní ceny

Hradec Králové, 2. října 2001 – TELE2 s.r.o., společnost poskytující vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu, dnes zahájila poskytování služeb v Hradci Králové. Od října mohou zájemci z tohoto města využít rychlý, spolehlivý a trvalý přístup na internet prostřednictvím společnosti TELE2. Tak jako v dalších městech České republiky i zde TELE2 nabízí bezdrátový přístup na internet v licencovaném pásmu 3,5 GHz za velmi atraktivní ceny.

„Hradecký region se po ekonomické stránce velice rychle vyvíjí. TELE2 si klade za cíl pomoci místním firmám s rozvojem jejich obchodních aktivit poskytnutím rychlého a kvalitního připojení k internetu a přispět tak rozvoji elektronických služeb v regionu. Kvalitní on-line spojení je důležitou vstupní branou do světa elektronického obchodování,“ řekl generální ředitel TELE2 Fredrik Ahlberg.

Rozšíření služeb do Hradce Králové je dalším krokem k vytvoření rozsáhlé komunikační sítě, která bude spojovat klíčová města České republiky. Pro své vlastnosti jsou služby TELE2 atraktivní především pro malé a střední firmy.

Instalace bezdrátového připojení je snadná, proběhne v rozmezí několika hodin a spočívá v umístění antény na střechu zákazníka a jejího propojení se „speedboxem“ v místnosti, ať již na stole vedle počítače či připevněným na stěně. Anténa je vzduchem propojena s centrálním vysílačem, který je v Hradci Králové umístěn na střeše Amber Hotelu Černigov. Přibližný poloměr pokrytí je 10 km.

Vojtěch Kos, obchodní a marketingový ředitel, dodal: „V Hradci Králové očekáváme velký zájem o naše služby. Doufáme, že naše nabídka umožní využít stálého a kvalitního připojení na internet i zákazníkům z řad menších firem.“

Ve městech, kde TELE2 poskytuje své služby, spolupracuje s místními obchodními a instalačními partnery, kteří od TELE2 obdrželi oprávnění o zastoupení v regionu. V Hradci Králové to jsou společnosti ATC RESLER spol. s r.o., DS+ spol. s r.o. a Cape Computer. Další smlouvy s obchodními partnery jsou před podpisem.

Poznámky:
Hlavními výhodami technologie bezdrátového připojení v porovnání s připojením přes modem jsou:

  • podstatně vyšší rychlost – TELE2 garantuje minimální rychlost 128 kb/s, v případě že linka není vytížena, spojení dosahuje vyšších rychlostí až 384 kb/s
  • permanentní připojení – uživatelé mají přístup k internetu 24 hodin denně 7 dní v týdnu a neblokuje telefonní linku
  • rychlost instalace – instalace přijímače je velice rychlá
  • cena a přehledné účtování – zákazník neplatí za dobu strávenou na internetu, ale platí měsíční paušál dle objemu přenesených dat (viz. ceník)
  • kvalita připojení – TELE2 poskytuje přenos dat v licencovaném pásmu 3,5 GHz, které na rozdíl od nižších nelicencovaných frekvencí zaručuje stálou vysokou kvalitu přenosu

TELE2 zdarma poskytuje on-line rozbor využití dat, který je zobrazen v zákazníkově zóně na webových stránkách společnosti www.tele2.cz. Diagram podrobně ukazuje, kolik dat bylo posláno a kolik přijato. Rovněž lze zcela zdarma získat přehled IP adres, se kterými zákazník komunikoval. Přístup na tento přehled není zahrnován do objemu přenesených dat – je tedy zdarma. Aktualizace probíhá každých dvacet minut.

Internetové připojení od TELE2 je možné si objednat on-line na webových stránkách www.tele2.cz nebo telefonicky na bezplatné zelené lince 0800 1 83532. Oddělení péče o zákazníky je otevřeno od pondělí do pátku od 8.00 do 19.00 hodin a o víkendech od 10.00 do 18.00 hodin. Po obdržení objednávky proběhne do pěti dnů měření signálu a následná instalace.

O společnosti TELE2

TELE2 s.r.o. je součástí skupiny TELE2 Europe se sídlem ve Švédsku, která je plně vlastněna společností TELE2 AB (dříve NetComAB). TELE2 AB je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů alternativních telekomunikačních služeb na evropském trhu. Pod značkami Tele2, Tango, Comviq a Q-GSM poskytuje své služby v oblastech mobilní telefonie, datových sítí a internetu více než 13 milionům zákazníků ve 21 zemích.

Na český trh vstoupila TELE2 v říjnu roku 2000 s nabídkou vysokorychlostního bezdrátového připojení na internet. Své služby začala poskytovat v Praze a v Brně. V současnosti TELE2 nabízí permanentní přístup na internet také v Českých Budějovicích, Liberci, Plzni a Hradci Králové a chystá rozšíření své sítě do dalších měst. Díky kvalitním službám za velmi atraktivní ceny je nabídka TELE2 zajímavá zejména pro malé a střední podniky.

Společnost TELE2 je generálním sponzorem E-business Road Show, celoročních seminářů „E-business: Móda nebo nutnost?“, které probíhají v osmi městech České republiky. Cyklus seminářů je určen především malým a středním firmám a pořádá ho sdružení BMI (Březen měsíc internetu) ve spolupráci s hospodářskými komorami v jednotlivých regionech.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Mozaic
Pavel Svoboda
svoboda@mozaic.cz

Jan Hlaváč
hlavac@mozaic.cz
Tel.: 02 232 1411 nebo 24 89 09 08
Fax: 02 2481 3066 nebo 232 1178

Tiskové středisko naleznete na http://www.mo­zaic.cz/.